Jako led (RC)

4. října 2014 v 1:03 | Nessa |  Recenze knih
Jako led

Autorka: J. Lynn

Originální název: Frigid

Série: Jako led

Díl: 1.

Počet stran: 296

Vazba: Vázaná

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2014

Hodnocení na Databázi knih: 78%

Hodnocení na Goodreads: 3.83

Anotace:Jednadvacetiletá Sydney je zamilovaná do Kylera snad odjakživa. Jsou nejlepšími kamarády od té doby, co ji shodil na hřišti a ona ho donutila sníst bábovičku. Někdy během těch let se do něj opravdu hodně zamilovala. A jaký je v tom problém? Kyler je děvkař. Nikdy nezůstal s jednou holkou déle než pár nocí. Zatímco spolu studují posledním rokem na univerzitě, Sydney nechce ohrozit jejich přátelství tím, že by Kylerovi přiznala, že ho miluje. Kyler vždy vnímal Sydney jako nedosažitelnou. Znamená pro něj vše a je dokonalá. Své city k ní však stále ukrývá nebo směřuje na jakékoli další ženy. Ostatně Kyler bude vždy jen chudý kluk ze špatné čtvrti a Sydney ta jediná holka, kterou nikdy nemůže mít. Když ale spolu kvůli masivní sněhové bouři uvíznou v luxusním lyžařském letovisku, nic nedokáže zastavit jejich vášnivé city, aby se vydraly na povrch. Přežije jejich přátelství vzájemnou přitažlivost? A přežijí vůbec oni? Protože zatímco padá sníh, někdo je sleduje, a tak jim lyžařský výlet může změnit život víc než jen jedním způsobem.

Hlavní hrdinka Sydney je beznadějně zamilovaná do svého nejlepšího kamaráda Kylera už hrozně dlouho, jenže se bojí mu své city prozradit, jelikož je to děvkař. Nikdy s dívkou nevydrží dlouho. Kyler svou nejlepší kamarádky Sydney vnímá jako dokonalou dívku, která ale není pro něj. Pokouší se své city k Sydney odsunout pryč, a proto spí s ostatními dívkami, aby na city k Sydney nemyslel. Jenže, co se stane, kdy spolu uvíznou v úžasném lyžařském letovisku, a za okny zuří ta největší sněhová bouře, co kdy byla. Nic nedokáže zastavit jejich city, jenže až přestane bouře a oni se vrátí zpět z jejich hnízdečka lásky, budou opět přátelé, nebo něco víc? Mezitím, co si spolu užívají, je někdo sleduje a jejich výlet se postupně mění ve velké nebezpečí…

Z počátku je v příběhu více postav, kamarádi Sydney a Kylera, jenže těm se nepodaří dojet do letoviska, jelikož je bouře zastaví, a oni se vrací zpátky. Dál se knížka točí kolem ústřední dvojice Kylera a Sydney. Sydney je hodná holka, která si od své první zkušenosti v sexu odnesla jen slova, že je jako led. Ta slova ji teď provází od té doby pořád, a i kvůli nim se bojí svému nejlepšímu kamarádovi odhalit, že ho miluje, protože by si taky určitě myslel, že je chladná. Sydney je povahově hrozná fňukna, jo fňukna, pořád kňourá, že je beznadějně zamilovaná a její vyvolený ji nechce. Kylera jsem měla radši než Sydney, i když je to taky trochu hlupák, jak ho mohlo napadnout, že když se vyspí s těma holkama, tak mu to pomůže zapomenout na city k Sydney, no to fakt nevím. Kyler je povahově velmi ochranitelský kluk, který Sydney chrání před vším zlým.

Od této autorky jsem četla knihu - Počkám na tebe, která si mi docela líbila, tak jsem byla zvědavá i na tuto knížku. Děj knížky mi přišel předvídatelný, ale i tak se mi příběh líbil a stránky plynuly rychle, i když obě hlavní postavy jsou neskutečně hloupé. Knížka je napsaná z pohledů obou hlavní postav, takže se čtenář dozvídá, co si každý hrdina myslí. Tuto knížku bych ohodnotila jako slabší, oproti knize - Počkám na tebe, i když se autorka snažila do příběhu zasadit trochu napětí. Pro mě se prostě knížka Jako led nemůže vyrovnat autorčině knize - Počkám na tebe.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 4. října 2014 v 9:09 | Reagovat

Ten název je mi povědomí, ale rozhodně jsem knihu nečetla. Obálka mě dvakrát nezaujala, ale samotný příběh nevypadá špatně!
Pěkná recenze :)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 4. října 2014 v 20:23 | Reagovat

Pár recenzí už jsem na knihu četla a ničím mě nezaujala. Připadá mi prostě tuctová a neoriginální. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama