Letem obálkovým světem #9

19. října 2014 v 0:00 | Nessa |  Letem obálkovým světem

Tento projekt pochází z dílny Shax.
Projekt spočívá v tom, že vám ukážu knižní obálky, které mě zaujaly.Under the Dome | Goodreads

Možná znáte ten seriál Under the Dome. Já se na něho dívám a je skvělý, nedávno jsem dokoukala druhou sérii, a teď doufám, že se dočkáme i další série, protože to skončilo opravdu otevřeně. Ale důvod, proč se mi ta obálka líbí je, že je seriálová, je mnohem povedenější než jaká byla dříve. Na knihu jsem ale zvědavá, jen nevím, kdy se k ní dostanu, protože má něco přes 900 stránek.


Trust Me, I'm Lying | Goodreads

Na této obálce se mi hodně líbí její písmo. K tomu i ta holka na obálce se k celé té obálce hodí, i když nevím, jaký význam má ta holka pro děj, protože jsem si nečetla anotaci, zatím. Ale knihu bych si určitě chtěla jednou přečíst, ale netuším, kdy se k ni dostanu.

Trial by Fire | Goodreads

I u této knihy mě hrozně zaujal kontrast barev. Skoro celá obálka je v šedém odstínu, ale pak je tam kousek oranžové barvy, která obálce opravdu dodává jiskru. Knihu jsem si hned všimla podle obálky, až později mě zaujalo jméno autorky, říkala jsem si, tu přece znám, a nemýlila jsem se. Autorce u nás v Čechách někdy, před pár měsíci, vydalo nakladatelství CooBoo první díl ze série Starcrossed, Proroctví. Já jsem na obě knihy moc zvědavá, takže se po nich určitě brzo podívám.


Frostfire | Goodreads

Tahle obálka je naprosto úžasná. Hodně se mi líbí kontrast mezi bílým sněhem a červeným kabátek, co má ta divka na sobě. Tato kniha ještě nevyšla, ale už jen pdle té obálky bych si ji určitě sehnala. A když už ne podle té obálky, tak podle autorky, která napsala sérii o Trylech, na kterou právě tato kniha navazuje. Až se mi někdy podaří přečíst sérii o Trylech tak se po této knize určitě podívám, a rozhodně si ji přečtu.


The Chaos of Stars | Goodreads

Tahle kniha mě zaujala krásnou obálkou, a následně pak jsem si všimla autorky. Ona autorka je známá tím, že napsala trilogii Paranormálové. Já jsem z této série přečetla zatím jen první díl a další díly mám doma, ale nemám na něj čas. Ale je fajn, že je mám. Ale zpátky ke knize The Chaos of Stars. Nedávno jsem narazila na Kathtinu recenzi, ve které měla přeloženou anotaci, a hodně si mě získalo to, že kniha je o egypských bozích, takže si určitě nenechám ujít, protože jsem docela ujetá na mytologii, i když nejradši mám řeckou.


Papírová města | Goodreads

Tahle obálka se nakladatelství opravdu povedla. Dokonale ladí k názvu knihy. Já jsem od autora Johna Greena nečetla žádnou knihu, ale rozhodně si nějakou chci přečít, Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky, nebo právě Papírová města. Jsem docela dost zvědavá, jakou vytvoří obálku nakladatelství Yoli, protože mám takový pocit, že se tého rozhodně nevyrovná.


Zůstaň se mnou | Goodreads

Tak za prvé, nechápu proč nakladatelství změnilo název, protože název "Zůstaň se mnou" vůbec knihu nevystihuje tak, jak název knihy v první vydání, Jestli zůstanu. Já jsem knihu četla, v prvním vydání, a po pravdě, očekávala jsem od ní mnohem víc. Když byl zveřejněn trailer na film, byla jsem z něho tak nadšená, že jsem si knihu sehnala a přečetla, ale vícekrát bych si ji přečíst nechtěla. Ale i přes to, je ta obálka u druhého vydání famózní, a rozhodně, i když bych tu knihu znovu nečetla, chtěla bych ji mít v knihovničce jen kvůli té obálce.


Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender | Goodreads

Tahle má naprosto kouzelnou obálku, hned na první pohled jsem se do ní zamilovala, až tak ano. Dokonce i má opravdu vysoké hodnocení na Goodreadsu (4.14), takže určitě si kniha získala nějaké fanoušky. Ale některým se kniha nelíbila tak moc. Což mě trošku zaráží v tom jestli si mám knihu přečíst, nebo ne. Ale myslím si, že si knihu přečtu, abych si na ni udělala svůj názor, a nesoudila knihu podle názoru jiných.


Queen of Someday | Goodreads

Tohle je to samé, jako u knihy Frostfire. Knihy jsem si všimla díky Kath, která ji četla, a hned mě zaujala. Hodně se mi na líbí ten kontrast, bílé pozadí a červené písmo. Kniha nedávno vyšla, myslím, že tento měsíc, někdy na začátku, a už je na Goodreadsu hodnocení, keré ale není moc vysoké. Ale i přes to, že hodnocení není vysoké a anotaci jsem jsem ještě nečetla, v knihkupectví bych si ji rozhodně všimla kvůli krásné obálce. Doufám, že se mi kniha bude líbit, protože bych si ji ráda přečetla.

Kde hvězdy stále září | Goodreads

Tahle kniha má také naprosto úžasnou obálku jako kniha Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender, ale nízké hodnocení jako kniha Queen of Someday. O knize toužím už od vydání, ale pak jsem na čas na ni zapomněla, a pak jsem na ni narazila v knihkupectví a hned si na ni zas vzpomněla. I přes to, že má slabé hodnocení, si chci na ni udělat svůj názor. Takže hned jak budu mít peníze, jdu si pro ni.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 19. října 2014 v 13:59 | Reagovat

The chaos of stars :33 úžasná obálka!

2 Nata Nata | Web | 19. října 2014 v 17:57 | Reagovat

Hrozne sa mi páči obálka Frostfire a  Podivuhodné a krásne soužení Avy Lavender, ale najviac sa mi páči Queen of Someday. Ale ak mám pravdu povedať, tak aj Trust Me, I'm Lying sa mi celkom pozdáva :D

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 21. října 2014 v 19:34 | Reagovat

Papírová města :3 Tohle vydání je mnohem hezčí, než to od Yoli. :-) Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender je taky krásná obálka :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama