Sedm smrtelných hříchů knihomolů (tag)

27. října 2014 v 0:00 | Clara Black |  Knihy, knihy a zase knihy

Už dlouho se tu neobjevil nějaký tag, pokud vím - a vzhledem k tomu, že jsem do tohoto tagu byla nominována Ilonkou z blogu Knihy v srdcích, tak jsem se rovnou rozhodla ho sepsat. Jak už název vypovídá - jedná se o tag Sedm smrtelných hříchů knihomolů, což je dost zajímavý tag, i když se musím přiznat, že bych pár otázek přiřazených k jistému hříchu možná i udělala jinak. Každopádně dost okecávání, jdeme na to!

Sedm smrtelných hříchů knihomolů


Chamtivost - Jakou nejdražší a jakou nejlevnější knihu doma máš?

Nejdražší a nejlevnější kniha? No, tak to bude jednoznačně Pod kupolí! Je to veliká kniha, má 944 stran a je to úžasná Kingovka, takže mě ani nepřekvapuje, že je to nejdražší kniha, jakou doma v knihovničce mám. Na druhou stranu mě ale moc nenapadá, jakou nejlevnější knihu doma mám... I když, snad se budou počítat i knihy z výprodeje? Mám doma Čarodějku stínů, kterou jsem si pořídila na Buxu ve výprodeji asi za 54 korun, nebo kolik.


Hněv - Jaký autor v tobě vyvolává hněv?

Tohle je hloupá situace... Cítím se hrozně, že to napíšu, ale je to jedna naše česká autorka. Neukamenujte mě, není v tom nic osobního a ne, že bych vyloženě byla naštvaná, ale jde o Míšu Burdovou. Mám z ní stále pocit, jako by si vůbec nebrala k srdci zpětnou vazbu, která NENÍ POZITIVNÍ a jednoduše kašlala na negativní ohlasy a prostě si dál jela svou. Já osobně vážně nepochopím, že dál pokračuje ve svém stylu - její knihy jsou s prominutím (alespoň toto je můj názor, je mi jasné, že to ostatní mohou vidět jinak) nudné a když jsem teď četla její nejnovější knihu (Volání sirény: Prokletí) tak to bylo stále úplně stejné, jako Syn pekel. Pořád stejně suchý děj, postavy na stejný způsob a pořád je to stejně nezáživné. Nemyslím to zle, ale takhle to na mě skutečně působí. Míša má rozhodně na víc, ale někdy mám pocit, že jí jednoduše stouplo do hlavy to, že už napsala nějaké knihy, nakladatelství Fragment je vydává za bestseller (což je pro mě naprosto nepochopitelné) a tak jako by měla pocit, že je všechno naprosto super a není co vylepšovat. I když... je toho dost na vylepšování. A to mluvím čistě jako čtenářka, ano? Prosím, neukamenujte mě.


Žravost - Jakou knihu jsi schopný/á hltat zas a znovu?

Takových knih je! Mám jich vážně dost, třeba Zmizelou a Ostré předměty (obojí od Gillian Flynn), Velký Gatsby (moje knižní láska) nebo Carrie a další knihy od Stephena Kinga. Mám takových knih skutečně víc, což mě osobně docela překvapuje, ale jsem za to ráda. Je dobré, když má člověk nějakou knihu, ke které se vždycky rád vrátí - alespoň já si to tedy myslím. Ale kdybych měla vybrat skutečně jen jednu, jedinou knihu, tak bych asi vybrala Ostré předměty od Gillian Flynn.


Lenost - Jakou knihu jsi kvůli lenosti zanedbával/a?

Kterou knihu jsem kvůli lenosti zanedbávala...? Juj, tak to mě napadá snad je Labyrint: Útěk, ale to byl případ i něčeho jiného, protože se mi Labyrint vůbec, ale vůbec nelíbil, takže jsem ho asi milionkrát odložila a nechtěla jsem ho dál číst. To samé v případě Zimního příběhu, ten se mi sice líbil, ale měl svoje mouchy, které mi čtení dost komplikovaly - takže jsem ji nakonec odložila a v záchvatu lenosti se k ní vrátit jsem nakonec četla jinou knihu.


Pýcha - O jaké knize nejvíc mluvíš, abys vypadal/a jako inteligentní čtenář/ka?

To je těžká otázka. Já totiž netuším, jestli o nějaké knize hodně mluvím, abych vypadala jako inteligentní čtenářka... ale zřejmě by to mohla být kniha Velký Gatsby, protože je to moje opravdu veliká knižní láska - a patří mezi klasiky. A musím uznat, že jsem se ještě nikdy nezamilovala do knihy tak rychle, jako tomu bylo právě u Velkého Gatsbyho.


Chtíč - Jakých vlastností si nejvíc ceníš na mužských a ženských postavách?

Nejvíc si v obou případech cením, když jsou to originální postavy. Dost často se mi totiž v poslední době stává, že se setkávám stále s tím samým typem postav, což mě dost štve. Je to jako by autor prostě jen smazal té postavě jméno, dal jí podle svého vkusu jiné jméno a dosadil ji do své knihy, jako by se nic nedělo. Štve mě to a mrzí, ale bohužel se to stává - a jak tak i koukám, tak se to bude dít dál.


Závist - Jaké knihy by sis nejvíc přál/a jako dárek?

No... zřejmě Bag of Bones od Stephena Kinga - a ano, záměrně píšu originální název, protože bych si tu knihu chtěla přečíst v originálu. Má navíc naprosto dokonalou obálku a na Bookdepository na ní dost často toužebně koukám. Jinak bych si ale jako dárek asi také moc přála Hvězdy nám nepřály, to by bylo super!Obvykle nominace vynechávám, ale dnes si to neodpustím. Samozřejmě pokud by někdo z vás ten tag chtěl udělat, tak se do něj rozhodně pusťte, i když vás třeba nikdo nenominoval - i já to tak dost často dělám, ale přesto jednu blogerku nominuji. Sice tedy nominuji jen jednu blogerku, ale pořád je to alespoň jedna nominace, takže jsem moc spokojená - a tou blogerkou, kterou bych velice ráda nominovala a také ji nominuji je:


Milenne z Knižní zahrady
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 worldofkristyna worldofkristyna | 27. října 2014 v 12:28 | Reagovat

Moc pěkný článek! :-)

2 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 27. října 2014 v 21:03 | Reagovat

Super odpovědi, čekala jsem, že se tam objeví King, ale celkem si mě překvapila s knihou Velký Gatsby. Vůbec jsem netušila, že se ti tak líbila.. :O :D

3 Hermi Hermi | Web | 28. října 2014 v 11:32 | Reagovat

Zní to úžasně, všechny ty knihy, co jsi zmínila. Z nich jsem četla snad jen Hvězdy nám nepřály. A uvažovala jsem, jakou asi nejdražší knihu doma mám. A popravdě - buď to bude Podzemí nebo některý Harry Potter, které jsem už mimochodem pár let nečetla...(Naposledy někdy čtvrtá-pátá třída...XD) Já si totiž většinu knih půjčuji. Ať už od známých nebo z knihovny...
Já mám prostě tendence, když čtu nějaký tag, vymýšlet si v duchu, co bych nejspíš odpověděla já.
Každopádně mě moc bavilo tenhle tag číst. Jak otázky, tak tvé odpovědi. :-D

4 Kate Kate | E-mail | Web | 28. října 2014 v 16:06 | Reagovat

Já se pořád nemůžu vynadívat na ten dess. fakt nádhera! :) Ale to už jsem včera řikala. :D

S tím, co jsi napsala o Míše Burdové více méně souhlasím, jen s malou výjimkou - její knihy nejsou nudné, nápady jsou skvělé, ale zpracování je kniha od knihy horší a té lásky by mohla taky troškičku ubrat. Ono to není špatné, jen stále dokola opakuje to samé, občas něco přidá, občas ubere...

Skvělý tag, už jsem se s ním setkala na jiném blogu. :) A krásně jsi odpověděla, je hezké, když to člověk "okecá", ale zároveň také ví, kdy už to stačí. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama