Doporučení #4

27. listopadu 2014 v 0:00 | Clara Black |  Knihy, knihy a zase knihy


Mám tu pro vás další várku knižních doporučení, kdy tedy navážu na předchozí článek. Opět tu pro vás mám asi šest, pokud se nepletu. Tentokrát bych řekla, že je výběr trošičku rozmanitější a nepůjde jen o knihy, které jsem našla v Levných knihách, ale také se nám sem zapletla kniha na Martinusu, nebo také z Buxu. No... takže bez se na to asi bez dalšího povídání a zdržování vrhneme, ne?Kniha Osud je závěrečným (4.) dílem ze série Křídla od Aprilynne Pike, takže bych ho doporučila těm, co sérii buď už četli, nebo se na čtvrtý díl chystají - anebo jim tento díl chybí. V případě ostatních se logicky nevyplatí si jej pořizovat, protože mu předcházejí další tři knihy, které jsem bohužel takhle v akci nenašla. Oproti tomu kniha Nejsem sériový vrah není součástí série, takže pokud vás zaujme... tak po ní skočte :-)

(Osud) Ve třech svazcích (Křídla, Kouzlení, Iluze) jsme sledovali dramatické osudy neobyčejné dívky Laurel. Víla, která vyrostla a dospěla ve světě lidí a našla zde skutečného přítele, nemůže zpřetrhat svazky s rodným Avalonem - zvlášť když vílí říši hrozí smrtelné nebezpečí. Laurel a Tamani jsou připraveni postavit se na odpor silám zla a Avalon ubránit. Naštěstí v tom nejsou sami, na pomoc jim přichází David a další věrní přátelé. Jejich odvaha sehraje v boji významnou roli. Podaří se Laurel a jejím přátelům zachránit Avalon? Komu dá Laurel nakonec přednost - Davidovi, nebo Tamanimu? Závěrečný díl série přináší dramatické rozuzlení celého příběhu. Cena v levných knihách: 39,-

(Nejsem sériový vrah) Patnáctiletý John Wayne Cleaver je nebezpečný a dobře to ví. Je posedlý sériovými vrahy. Nechce se však stát jedním z nich, a proto si ve svém vlastním zájmu - a v zájmu bezpečí svých blízkých - stanovil přísná pravidla, jimiž se řídí. Snaží se žít normální život tak, jako by šlo o soukromé náboženství, které jej může ochránit před zatracením.
Johnova matka provozuje pohřební ústav a s mrtvými těly se tak setkává od dětství. Vlastně je má rád. Mrtvoly nevyžadují ani neočekávají empatii, kterou John neumí poskytnout. Možná proto rozpozná, že na těle, které policie nalezla v jedné zadní uličce, je něco divného - a uvědomí si, co tato odlišnost znamená.
Poprvé se tak John musí postavit tváří v tvář nebezpečí, které nevychází přímo z něj a neumí je ovládat. Zlu, jež může ohrozit všechno a všechny, které by měl mít rád - kdyby ovšem mohl. Cena v levných knihách: 99,-Jako další tu mám opět knihy, které nepatří do série, ale jsou od stejného autora - Nemilovaní a Trest pro hříšné. Rovnou se přiznávám, že jsem v případě Trestu pro hříšné už před jistou dobou neodolala a mám ji teď doma, takže na ni určitě napíšu recenzi, až ji přečtu - a obě vypadají podle mého názoru dobře, tak třeba někoho z vás zaujmou.

(Nemilovaní) Kevin ze svého rodného města před lety utekl i proto, že se jmenovalo stejně jako on: Devereaux. Jeho předci je založili k velké slávě, ale město nakonec zpustlo stejně jako jeho rod. Spornou slávu připomíná už jen zchátralé rodové sídlo, které obývá poslední strážkyně tradic Helena Devereauxová: Kevinova zlá, sobecká a egoistická matka.
Nyní však tato tvrdá žena umírá a ještě než opustí tento svět, chce vidět syna. A Kevin jede s celou svou rodinou zpátky na jih, skoro proti své vůli, jako by ho tam cosi táhlo. Proč se znovu a znovu sám sebe ptá, zda se odtamtud vrátí?
Ihned po příjezdu shledá, že dům je stejně tajemný a zlověstný jako jeho obyvatelka. A nic se na té ponuré atmosféře nezmění ani po Helenině smrti. Jako by dům nasál všechny hrůzy a bolesti, které se v něm odehrály, a teď je předkládá pozůstalým. Starobylé zdi nastolují bolestné vzpomínky na nevyřešené vztahy, v nichž zoufale chybí láska. A Kevin má neodbytný pocit, jako by jeho matka stále žila... Cena na Buxu: 77,-

(Trest pro hříšné) V katolické škole umírají studentky. Proč jsou pro někoho nositelkami dávných hříchů? Itálie, 1252. Inkvizice. Strach. Mučení. Vinní i nevinní umírají v plamenech za hříchy skutečné i smyšlené
Neilsville, 1978. Peter Balsam přišel do ospalého městečka, aby na tamní katolické škole vyučoval psychologii. Žáci ho milují od první chvíle, ale on sám je plný pochyb - o sobě i o škole, do níž nastoupil. Vidí kolem sebe skupinu náboženských fanatiků, kolegů, kteří ho mezi sebou jen trpí, a tuší i zlověstnější věci. Městem jdou řeči o podivném společenství a rituálech, které vzývají pochybné svaté z časů inkvizice.
A pak spáchá sebevraždu první studentka. V už tak dusné atmosféře to vzbudí zděšení a záhy i podezření vůči nepřizpůsobivému přistěhovalci. Nedlouho po první sebevraždě přijde další. Opět studentka školy, kterou učil Balsam. Co zasévá do hlav nevinným duším, že dobrovolně končí se životem?
Sebevražd přibývá, jejich okolnosti jsou stále brutálnější a nevraživost vůči Balsamovi narůstá. Ten má jen jediné východisko: musí přijít na kloub všem temným tajemstvím, která obestírají podivné bratrstvo i jeho středověké rituály. Jedině tak může nalézt spojitost mezi sebevraždami mladých dívek a krvavou minulostí, kdy byl pro všechny hříšné uchystán jediný trest... Cena na Martinusu: 87,-Další tu mám dvě knihy - a to Anděly noci. Samotní Andělé noci jsou prvním dílem, na které navazuje kniha Andělé noci: Zrádce. Osobně jsem tyhle knihy nečetla, ale už nějakou dobu po nich pokukuji, abych byla upřímná, protože podle mě nevypadají nijak špatně. Ale mám tolik knih na přečtení, že se prostě musím krotit... ačkoliv, kdo by odolal pokušení knih? Já rozhodně ne!

(Andělé noci) Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat...
Dru Andersonová je "divná", kam až její paměť sahá. Cestuje s otcem od města k městu a loví strašidelné noční potvory. Je to zvláštní život, ale dobrý - dokud všechno nevybouchne v ledovém, zchátralém městě v Dakotě, když se jí kuchyňskými dveřmi vláme do domu hladový zombie. Osamocená a k smrti vyděšená Dru se ocitne v pasti, a bude potřebovat veškerý svůj důvtip a zkušenosti získané při tréninku, aby vyvázla živá. Příšery se rozhodly oplatit svým pronásledovatelům stejnou mincí, a tentokrát je na pořadu dne Dru. Šance na přežití? Mizivá až žádná. Pokud nevydrží do svítání, je po všem... Cena v levných knihách: 69,-

(Andělé noci: Zrádce) Skutečný svět je děsivý. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která už měla tu čest se slušnou dávkou padouchů. Je ozbrojená, je nebezpečná, a nevzdává se bez boje. Takže jí nějakou chvíli potrvá, než zjistí, komu může věřit... Chudák Dru. Její rodiče jsou dávno po smrti. A ona se právě dozvěděla, že krev, která jí proudí v žilách, není tak docela lidská. Její podivný a hezký zachránce, ji teď ukryl v tajné Schole pro džampíry a vlkodlačí dorost. Potíž je v tom, že ona je tam jediná holka. Je to opravdu tak nepříjemné? Cena v levných knihách: 69,-

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 28. listopadu 2014 v 18:44 | Reagovat

Já jsem akorát četla čtvrtý díl Osud (samozřejmě, že i tři předchozí díly), ale ten zbytek vlastně ani neznám. :)

2 Kate Kate | E-mail | Web | 28. listopadu 2014 v 19:26 | Reagovat

Anděly noci jsem četla a jakože... Nic moc, co si tak pamatuju. A navíc mě naštvalo, že nevydají další díly... -_- takhle mám v knihovničce dva díly z pětidílné série, a anglicky se mi to opravdu číst nechce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama