Gumičky Loom Band (RC)

11. listopadu 2014 v 12:16 | Clara Black |  Recenze knih
Gumičky Loom Band

Autor/ka: Kat Roberts, Tessa Silars-Powell

Série: x

Díl: x

Počet stran: 128

Nakladatelství: Metafora

Rok vydání: 2014

Hodnocení na goodreads: 4.33

Hodnocení na Databázi knih: 90%

Anotace: Chcete se skvěle pobavit a ještě získat originální a svěží doplňky a ozdoby?
Pak se rozhodně pusťte do tkaní z gumiček. Dál budete potřebovat už jen maličký tkací stávek a háček. Práce je snadná a neuvěřitelně rychle přibývá, takže ve chvilce budete mít spoustu pestrobarevných náramků, prstýnků, náhrdelníků... "Gumičkování" rychle získává velikou popularitu, tak neváhejte a připojte se. V téhle knížce najdete hned šedesát úžasných modelů, s detailními rozkresy, návody a názornými fotografiemi. Jen co ale zábavným gumičkám propadnete, začnete tvořit podle vlastní fantazie a žádné instrukce už nebudete potřebovat. Pozvěte třeba i kamarády a rozjeďte veselou barevnou dílnu.


Dnešní recenze bude trošku jiná, než jaké jsem doposud psala, ale musím říct, že to rozhodně není špatně. Recenze se totiž bude týkat knihy, kdy hrají hlavní roli tato dvojice - gumičky a pletení. Já osobně jsem hrozně přes tyhle věci, gumičky, bužírky, protože mě tyhle věci hrozně moc baví. Dokáže to zabavit a navíc je to celkem kreativní věc. Krom toho si z takhle můžete vyrobit i nějakou tu originální ozdůbku - v mém případě především náramky, těmi jsem totiž posedlá.

Koho ještě Loom Band mánie nezasáhla, tak jen rychle a stručně pro vysvětlení - jedná se o drobné gumičky nejrůznějších barev (některé jsou i dvoubarevné, jiné zase barevné a průhledné, další dokonce svítící ve tmě), ze kterých se dají uplést nejrůznější drobnosti. Ať už náramky (které mě neuvěřitelně baví) anebo i další úžasné věci. Sama jsem trošku nevěřícně koukala, když jsem se do knihy začetla. Z těchto gumiček si totiž můžete vyrobit třeba i kytičku, prstýnek, náhrdelník, ozdobu na čelenku - anebo dokonce i talisman, třeba včeličku nebo motýla. Tady je skutečně velice dobře vidět, že fantazii se opravdu meze nekladou.


Co se týče pletení, je velice jednoduché. Základ je skutečně opravdu jednoduchý - a pokud jde o složitější věci, jako jsou právě zmiňované talismany nebo složitější náramky, i ty jsou snadné, protože jsou postupy v knize nejen dobře popsané, ale nechybí ani schémata pletení, což je u takové tématiky opravdu důležité.
Gumičky Loom Band se dočkaly obrovské odezvy v řadách ''náctiletých'', ale nutno také podotknout, že nejsou záležitostí jen nás - mladší generace - ale také dalších generací. Viděla jsem dokonce plést i svou šestiletou sestřenici, její maminku - a později i svou babičku, které je něco přes šedesát, což svědčí o tom, že tohle skutečně není jen pro nás mladší. Je pravda, že ne každého tyhle věci a pletení baví, ale rozhodně se Loom Band rozšířily do více generací, než do té mladší, což je opravdu úžasné.

K pletení se dají použít jen dvě fixky - alespoň tak jsem to původně dělala já - ale dají se koupit i speciální stavy, díky kterým se dají plést složitější a hezčí věci. Třeba takové širší náramky, nebo nádhrdelníky, do kterých můžete dle libosti přidat i korálky, které gumičky jen zvýrazní. Navíc nejsou gumičky příliš drahou záležitostí - jeden balíček s gumičkami stojí kolem dvaceti, maximálně třiceti korun, což není až tak moc, pokud nepletete jako já. Potom se více vyplatí koupit si boxík s gumičkami, který je sice dražší, ale máte více gumiček za relativně lepší cenu, což se v případě, že máte hodně času a pletete hodně, vyplatí.Za poskytnutí recenzního výtisku velice děkuji nakladatelství Metafora

Knihu si můžete pořídit například zde 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ella Monurová Ella Monurová | E-mail | Web | 11. listopadu 2014 v 20:59 | Reagovat

Já jsem do gumičkování jeden čas byla blázen, ale teď už mi ty zbylé gumičky leží ve skříni a už vůbec nepletu. Třeba se k tomu někdy vrátím. :) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama