Jonas (RC)

13. listopadu 2014 v 21:47 | Nessa |  Recenze knih
Jonas

Autor/ka: Eden Maguire

Série: Krásní mrtví

Díl: 1.

Počet stran: 274

Vazba: Ekniha (Paperback)

Nakladatelství: Fragment

Rok vydání: 2011

Hodnocení na Goodreads: 3,43

Hodnocení na Databázi knih: 70%

Anotace: Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska... Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává? Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek... Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?

Během jednoho roku postihlo Ellertonskou střední školu rovnou čtyři tragédie, tragédie v podobě úmrtí čtyř studentů - Jonase, Arizony, Summer a nyní i Phoenixe. Darina se nemůže vzpamatovat z toho, že někdo zabit jejího přítele, a tak pátrá po tom, kdo ho zabil, až narazí na něco, co ji vyrazí dech, na něco, co je tak zvláštní až se zdá, že je to neuvěřitelné. Seznámí se s Krásnými mrtvými, což jsou něco na způsob zombie duší lidí, kteří se vrátili do našeho světa, s jediným cílem, zjistit, jak vlastně zemřeli a dosáhnout spravedlnosti.

Darina, hlavní hrdinka a vypravěčka celého příběhu, je mladá dívka, která nedávno ztratila někoho, na kom jí velmi záleželo, svého přítele Phoenixe. Phoenix zemřel, když bránil svého bratra, někdo vytáhl nůž, a Phoenixe zabil. Darinu jsem jako hlavní hrdinku neměla v oblibě, jelikož nad něčím věčně fňukala, nebo se litovala. Ale objevily se i světlé chvilky, kdy se z ní stala statečná holka, kterou jsem obdivovala, a tajně doufala, že taková zůstane až do konce knihy.

Toto je první díl ze série Krásní mrtví, a v prvním dílu pomáhá odhalit okolnosti smrti prvního mrtvého studenta, Jonase. Jonase jsem si oblíbila mnohem víc, než Darinu nebo Phoenixe, a hodně mě mrzelo, že je mrtvý. K tomu mě i mrzelo to, že se autorka začala Jonasovi věnovat až asi v polovině knihy. A také mě velmi zasáhl jeho osud, protože měl přítelkyni, kterou miloval, a ona milovala jeho. Ale i přes to, že jsem si oblíbila Jonase, mi všichni Krásní mrtví - Jonas, Arizona, Summer, Phoenix, Hunter, a další - přišli nereální, až moc perfektní, asi stejně jako vztah Dariny a Phoenixe.

Popravdě, na tuto knihu jsem byla zvědavá, ale zároveň i ne, tak napůl. Pravděpodobně za to mohly ony negativní ohlasy blogerů, ale i přes to jsem byla na knihu malinko zvědavá. Neměla jsem od knihy žádná velká očekávání. Ze začátku jsem měla z knihy rozporuplné pocity, které ale postupně mizely. Příběh si mě opravdu získal, velmi originální, čtivý příběh s detektivní zápletkou, vážně jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne. Ale přes to, že kniha byla originální a čtivá, nezískala si mě tak, jak jsem doufala, jelikož se mi naskytl nemilý problém s hlavní hrdinkou. Nakonec jsem se rozhodla dát knize 3 hvězdičky z toho důvodu, že byla docela slibným začátkem tetralogie Krásní mrtví, a já se určitě poohlédnu po dalších dílech.


Za poskytnutí recenzního eboku děkuji internetovému knihkupectví KNIHCENTRUM.cz

Eknihu si můžete pořídit zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LuiSummer LuiSummer | Web | 14. listopadu 2014 v 18:41 | Reagovat

Zajímalo mě jak tuto knihu odhodnotíš. Já jsem přečetla už celou serii několikrát. Zkrátka miluji tuto serii i přes všechny negativní ohlasy je to moje srdeční záležitost. Darina a Phenix pro mě byly velmi krásným párem se smutným příběhem a to obzvlášť v poslední knize kde Darina odhalovala právě jeho smrt.  Darina mi byla sympatická. Líbilo se mi že byla tak odvažná a zapalená pro to jim pomoct. Zkrátka mi jako hlavní hrdinka naprosto sedla. A příběh? Nemám co dodat. Čarodějnice a upíři jsou všude ale krásní zombie s andělskými křídly? To pro mě bylo milé překvapení. Zkrátka tenhle příběh se mi líbil moc. Je to moje nejoblíbenější serii a dost mě mrzí že měla jen čtyři díly. Brala bych jich více. =D

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 25. srpna 2015 v 11:39 | Reagovat

Koupila jsem si to jenom proto, že to v Levných knihách stálo necelých třicet korun :D a dle mého jediná pořádná postava byl Hunter- že si od těch mrtvejch i živejch spratků nenechal nic líbit, bohužel později vyměknul.
O Darině jsem nevěděla co si mám myslet- nelogické jednání, byla slabá a smrt přítele ji neomlouvá ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama