Knižní přání #14

6. listopadu 2014 v 0:00 | Nessa |  Knižní přání

Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.


Muži, kteří nenávidí ženy | Goodreads

Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. (Anotace je požita z Goodreads)

Podle této knihy byl natočen film, kde hrál Daniel Crage, Clara ten film viděla, a líbilo se jí to, a nyní už má přečtenou i knihu. To díky ní jsem se o knize dozvěděla. Já jsem si tuto knihu dala do to-read listu, protože jsem byla na knihu opravdu zvědavá. Nedávno jsem viděla film a nejdřív jsem byla paf, protože jsem nevěděla, co mám očekávat. A nyní to vím, ale stejně jsem na tu knihu zvědavá, a určitě si ji brzy přečtu.


Cena nevinnosti | Goodreads

Tim je obyčejný australský kluk. Pracuje jako kuchař v otcově restauraci, každý den si zasurfuje a dá si pivo. Je se svým životem navýsost spokojený - tedy až do chvíle, kdy ho jeho přítelkyně Lilla vyhodí z bytu s tím, že by měl konečně dospět. Řízením osudu se Tim stává podnájemníkem v obrovském starodávném a trochu strašidelném domě, který vlastní uzavřená a plachá Anna, dívka s traumatickou minulostí, jež už půl roky nevyšla z domu, neboť trpí agorafóbií (strach z otevřeného prostoru) a záchvaty paniky. Bezstarostný Tim se rozhodne, že si Anninu psychickou nemoc nebude připouštět, ale když se v domě začnou dít podivné věci, zalekne se, že Anna už ztrácí rozum docela a že by mohla být nebezpečná - jenomže to už se mezi oběma spolubydlícími, kteří snad nemohou být rozdílnější, rodí křehké, ale silné pouto… (Anotace je použita z Goodreads)

Tuto knihu jsem si dala do to-read listu zaprvé kvůli autorce. Autorka Rebecca James napsala knihu Krásné zlo, kterou jsem si nedávno přinesla z knihovny domů. Na knihu Krásné zlo jsem zvědavá, tak snad nebudu zklamaná. A za druhé kvůli nakladatelství Yoli. Jsem opravdu zvědavá na všechny knihy, které toto nové nakladatelství vydá, takže tak. K tomu ta dívka na obálce vypadá opravdu děsivě.


Confess | Goodreads

Auburn Reedové byl celý její život zmapována. Její cíle jsou v nedohlednu a není prostor pro chyby. Ale když vejde do Dallaského ateliéru, aby se přeptala na práci, neočekávala, že najde hlubokou přitažlivost k záhadnému umělci, který tam pracuje, Owen Gentry. Pro jednou, Auburn riskuje a dává své srdce pod kontrolou jen aby zjistila, jaké velké tajemství se Owen snaží uržet. Rozsah jeho minulosti hrozí zničit vše důležité, jako Auburn, a jediný způsob, jak dostat svůj život zpátky na trať je omezit vztah s Owenem. Poslední věc, kterou Owen chce, je ztratit Auburn, ale nedokáže ji přesvědčit, že pravda je někdy tak subjektivní jako umění. Jediné, co bude muset udělat, aby zachránil jejich vztah je přiznat se. Ale v tomto případě, přiznání by mohl být mnohem ničivější než skutečný hřích... (Můj překlad)

Další kniha od Colleen Hooverové, super, tancuju jak blázen. Hned na první pohled mne zaujala obálka, která je kombinací mých oblíbených barev. Až později, po delším zkoumání obálky, jsem si všimla, že v těch písmenech je nějaká dívka. Ta kniha prostě musela jít do to-read listu jak kvůli autorce, tak i obálce. A když jsem překládala anotaci, říkala jsem si páni, to zní opravdu, ale opravdu skvěle. Takže jakmile kniha vyjde, přiští rok v květnu, určitě si ji seženu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 6. listopadu 2014 v 15:19 | Reagovat

Krásno zlo se mi fakt líbilo a určitě si hci přečíst i Cenna nevinnosti :)

2 Hermi Hermi | Web | 6. listopadu 2014 v 16:22 | Reagovat

Všechny knížky vypadají skvěle. Ani jednu jsem nečetla, ale slyšela jsem o nich a minimálně k jedné z nich se v budoucnu určitě dostanu.

3 Mayline Mayline | Web | 7. listopadu 2014 v 11:11 | Reagovat

Po cenně nevinnosti už slintám delší dobu :D :D :D :)

4 Angela Angela | Web | 7. listopadu 2014 v 16:32 | Reagovat

Muži, kteří nenávidí ženy bych si moc ráda přečetla! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama