Korektor (RC)

13. listopadu 2014 v 0:00 | Clara Black |  Minirecenze
Korektor

Autor/ka: Vilém Koubek, Jana Kiliánová

Série: x

Díl: x

Počet stran: 112

Vazba: Paperback

Nakladatelství: Plus

Rok vydání: 2014

Hodnocení na Goodreads: 4.83

Hodnocení na Databázi knih: 90%

Anotace: Důvěru v lidstvo dal do zastavárny a peníze za ni propil, ve znaku má škodolibost a sarkasmus je pro něj univerzální odpověď na všechno. Ano, to je cynický korektor, který své poznatky z opravování cizích paskvilů, rady i názory na život sděluje světu prostřednictvím stejnojmenného stripového komiksu. V bezmála sto padesáti stripech obsažených v knize vás rozebere, poučí i pobaví. Pokud byste ani pak nebyli přesvědčeni o tom, že sebevědomí autorů chutná nejlépe zalité jejich slzami, má v zásobě ještě řadu speciálů a bonusů. A aby toho nebylo málo, dovolí vám Vilém s Janou nahlédnout do zákulisí prostřednictvím mnoha poznámek, vysvětlivek či jazykových perliček a v neposlední řadě také komiksovou sérií o tvorbě Korektora nazvanou Autoři. Takže: Pozor na chyby!

V dobách, kdy spousta z nás, náctiletých (někdy nejen nás náctiletých, ale převážně se jedná právě o nás), jen vysedává u počítače, tupě zírající na facebook nebo ''surfujíc'' na internetu (jak vždycky říkával náš učitel grafiky sUrfujících, to U je nesmírně důležité) se zrodila spousta internetových komiksů - od Kyanidu a štěstí (což není pouze komiksová záležitost, pro upřesnění) ale také božský Korektor.

Přiznávám, že nejsem příliš komiksový typ, pokud nepočítáme zmiňovaný komiks Kyanid a štěstí, který - stejně jako Korektora - čtu s oblibou na internetu, když nemám nic lepšího na práci. Oba tyto komiksy si podle mě nejde nezamilovat, už kvůli jejich zpracování a v případě Korektora především díky jeho poznámkách, které opravdu nemají v žádném bodě chybičku.

Korektor má skutečně v oblibě sarkasmus, škodolibost a díky svým znalostem světa a života dokáže odpovědět na cokoliv. Je to skutečný cynik, někdy může působit agresivně... zvlášť pokud jde o chyby. Svými názory a vystupováním dokáže ale velice dobře pobavit.Korektora jsem původně četla na internetu - konkrétně na facebooku - a nadšeně jsem vyhledávala každý nový příspěvek, protože upřímně - když jsem psala, že je Korektor božský, myslela jsem to smrtelně vážně. Už při čtení na facebooku jsem ho zbožňovala a některé příspěvky jsem dokonce četla i pětkrát a více, ale opravdový BOOM jsem zažila až tehdy, když jsem Korektora držela vydaného v ruce. Přečetla jsem ho ještě ten den, co mi přišel domů - a přečetla jsem ho rovnou dvakrát za sebou. Nešlo to jinak! A skvěle jsem se pobavila a zasmála.


To, že je Korektor skutečně úspěšný dokazuje i úžasný počet likeů na jeho facebookové stránce, kam jeho autoři své jednotlivé stripy publikují. A upřímně - je velice snadné podlehnout jeho výrazům a cynickým poznámkám, z niž jsou některé skutečně naprosto k nezaplacení. Proto také není divu, že dávám Korektorovi jasných pět z pěti hvězdiček.


Recenze psána pro web Databázeknih.cz


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 13. listopadu 2014 v 16:33 | Reagovat

Korektora čtu na internetu a to i třeba vše opakovaně a vždy mě to dokáže pobavit. Asi si to pořídím i v knižní podobě, protože se tomu hodně blbě odolává. A navíc bude určitě stačit pár stránek a hned budu zase veselá. Lék na depku vynalezen! :-)

2 Gabča Gabča | Web | 5. července 2015 v 11:57 | Reagovat

Já si teď koupila korektor od Oriflame, jsem s ním moc spokojená a dokonce levněji o 23% než jsou uvedeny ceny v katalogu. Mrkni na  http://www.kosmetika-sleva.cz stojí to za to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama