V obležení knih, o ''kritice'' a aktuální situaci povídek

7. listopadu 2014 v 13:45 | Clara Black |  Na slovíčko

Absolutně nestíhám. Nestíhám, nestačím - a opravdu jsem si nemyslela, že TOHLE někdy tak snadno přiznám. Nejsem ten typ člověka, co by si nechal tyhle věci přerůst přes hlavu, co se týče blogu jsem téměř puntičkářka, ale nakonec nestíhám vůbec, ale vůbec nic. Ani číst, ani recenzovat, ani dodělat těch pár veledůležitých věcí na blogu, jako je třeba MAPA BLOGU, kterou jsme chtěly s Milenne dodělat v rámci akce ''Nový design WFS''. Nemá snad smysl říkat, že jsme ani nezačaly, že? Ale na tom teď nezáleží. Prvně potřebuji dopsat recenze. A jsem na sebe až tak rozzlobená, že jsem začala znovu používat ''Pukka'' (blogový) notes. A co mě tedy čeká zrecenzovat?Seznam připravovaných recenzí (včetně nakladatelství/knihkupectví/webů)


Loom Bands (Nakladatelství Metafora) Spěchá!
Kruh (Nakladatelství Fortuna Libri) Spěchá!
Já, poutník (Kniha.cz) Spěchá!
Skočný příliv
Třetí hlas (Databázeknih.cz) Spěchá!
Královna Tearlingu (Databázeknih.cz) Spěchá!
Manželovo tajemství (Databázeknih.cz)
Co s láskou (Databázeknih.cz)
Talisman (Databázeknih.cz)
Desátý svědek (Nakladatelství Galatea) Spěchá!
Pikový Jack (Nakladatelství Galatea) Spěchá!
Trhni si! (Nakladatelství Fragment)
Kronika Kambionů: Smrtící pouto (Nakladatelství Fragment)
Golema a Džin v New Yorku (Kniha.cz) Spěchá!
Vypravěčka (Kniha.cz)
Rudá jako rubín
Papírová města (Kniha.cz) Ještě nepřišlo
Korektor (Databázeknih.cz)
Elusion (Databázeknih.cz)
Vraní dívka
Hladový oheň (Databázeknih.cz)
Běh o životNo... je toho hodně. Jako další bych se ale chtěla věnovat i něčemu úplně, ale úplně jinému. Už jsem se vyjadřovala na svém osobním facebooku, ale kvůli svému obrovskému rozhořčení to napíšu i sem. Kdo zná Madeleine z blogu CZ-books, tak se možná setkal s ostrou ''kritikou'' na jedno její video ve skupině Co čteme. Nutno ale podotknout, že šlo převážně o ''kritiku'' nikoliv kritiku. Většina lidí ji spíš urážela, než kritizovala v pravém slova smyslu. Skutečná kritika, konstruktivní kritika, se objevila až když se zpětně ozvala Rodaw (blog Knihánkov) a jednak se strhla skutečná mela, ale také došlo konečně také k něčemu jinému, než k urážkám. Já osobně mám Madeleine strašně ráda, je to moc sympatická blogerka, která sice možná na někoho může působit nesympaticky (každý člověk je jiný, proto i vnímáme jinak) ale to není v žádném případě důvod k urážkám. Možná Madeleine nemá špičkovou kvalitu obrazu ve videích, možná její způsob natáčení zespodu není nejlepší, ale je svá. Její videa jsou zábavná a ačkoliv možná ONO video mohlo v jistých ohledech na někoho působit nějak nepříliš dobře, tak musím znovu zopakovat, že když už, tak vyjádřím KRITIKU, ne ''KRITIKU''. A všechno se dá vyjádřit slušně, bez urážek. Tak lidi, prosím, myslete na to.

Co se týče povídek, opět mám tunu nápadů a hrozně moc se mi chce psát. Takže... až vyřídím alespoň pár recenzí, budu psát jako o život. Dokonce mám nápad na novou povídku, která bude stylově velice podobná nedokonečené trilogii Království smrti (Černá a smrt, Rudá a krev, Bílá a vykoupení) anebo také Nemě. Co se týče Nemy, i ta se dočká brzy pokračování (alespoň doufám) a také E-17. Z jednorázových povídek mám v plánu napsat povídku Prostor, o které jsem se snad ještě ani nezmiňovala, a také bych se konečně chtěla vrátit k povídce Legenda, která mě teď láká stejně moc, jako když jsem s ní začínala. Je toho strašně moc a mě velice těší, že mám opět blogovou náladu! Také bych se chtěla ještě juknout na Knižní zahradu (pro ty z vás, co nevědí - blog, který máme společně s Milenne) a konečně oficiálně spustit svůj koutek Kreativního snažení, tedy věc, která je něco jako grafický koutek, ale rozhodně si jej netroufám nazvat něčím, co by obsahovalo slovo grafika.
Takže abych to shrnula, vrhám se opět do blogování s plnou hlavou nápadů a odhodlání! A také se špětkou naivity, že se konečně stav na blogu zlepší a opět vás sem bude chodit stejně tolik, jako dřív, protože když se to tak vezme, tak jde WFS vlastně ke dnu... au.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sedmikráska Sedmikráska | Web | 7. listopadu 2014 v 18:04 | Reagovat

Nové nápady jsou dobré a jsem ráda, že je máš. I já teď hodně plánuju a nestíhám, ale to už k blogerství tak nějak patří. Hlavně k nám, recenzentkám. Ty toho máš víc, ale v podstatě jsme na tom stejně ;)
Na povídky se těším, i když nevím, jestli budu mít čas je číst. Snad ano.
Antispamovou otázku sama nemám ráda, ale jinak je blogspot daleko méně komerční než blog.cz a daleko lépe se v něm píšou články!

2 Camille Camille | Web | 7. listopadu 2014 v 19:16 | Reagovat

Bloggeři prostě nestíhají. Mají to v genech :D Škola, prázdniny atd.. Pořád je něco :) Ale jsem hrozně ráda že se do toho chceš zase ponořit a že máš nové nápady :) Nových nápadů není nikdy dost takže hurá na to! :)

3 Hermi Hermi | Web | 8. listopadu 2014 v 19:40 | Reagovat

Nevím, co se stalo s blogerkou Madeleine, tak nemohu úplně vyjádřit svůj názor. Každopádně souhlasím s tebou - každý jsme jiný a proto máme každý jiný názor.
Ale jsem opravdu strašně ráda, že zase budeš psát! *radostí skáče do stropu* Budu číst absolutně cokoliv, co napíšeš! Děkuji!
A ke knihám a recenzím - ty to zvládneš. O recenze na trilogii Drahokamy jsem se pokoušela taky (viz. náš blog), ale recenze mi nejdou. Vždycky musím polovinu knihy vyspoilerovat...! Ale těším se na tvé podání. Mně se to moc líbilo. Ale vlastně čtu všechny tvé recenze, i když nekomentuji. Takže se prostě a jednoduše nemůžu dočkat!

4 Kate Kate | E-mail | Web | 21. listopadu 2014 v 18:55 | Reagovat

Pro tvou návštěvnost bych vraždila... Mě se taky snížila více o polovinu, ale za to si můžu sama... -_- Mám se více věnovat blogu, ale prostě to nejde, s tou školou a vším okolo.

Jo, já mám teď na stole pět nezrecenzovaných knížek, a už bych se do toho mohla pustit. :( Ale teď se k tomu zase nejméně dva týdny nedostanu. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama