Hudba mého srdce #2

7. prosince 2014 v 11:37 | Clara Black |  Hudba mého srdce

Meme od Ells, cílem je každý týden zveřejnit písničku/písničky, které aktuálně posloucháte.

Je neděle, což by za normálních okolností znamenalo článek Co nového v knihovničce, ALE vzhledem k tomu, že se mi stále pohřešuje foťák je to tak trošku... nemožné. Proto se vám musím opět omluvit a alespoň vám tu napíšu, jaké knihy jsem získala. Vzdor (pokračování knihy Dech od Sarah Crossan) - je trapné, že jsem ještě nečetla první díl a mám druhý, ale copak jsem mohla odolat té anotaci, boží zelené obálce a možnosti si ji vzít na recenzi? Odpověď zní ne! Takže teď jen rychle nějak splaším první díl. Červený vrch - tuhle knihu jsem si strašně chtěla přečíst, proto jsem velice zavázaná nakladatelství Fortuna Libri, že ji u nás vydalo a ještě jsem ji od nich dostala na recenzi. Zombieci jsou super! Další tu mám první díl Harryho Pottera. To je opravdu tak tenoučký? Potom tu mám Solitare a Nevítaní od CooBoo a Dědičku, kterou jsem vyměnila s Nessou za Elusion. Nejsem na tom špatně, když jde o nové knihy ;-)

Ale teď zpět k tématu. Dnes vám tedy opět ukážu několik dalších písniček, které miluju (a dokonce jsem je všechny poslouchala ještě chviličku před tím, než jsem začala psát tenhle článek) a svým způsobem jsem je dnes znovuobjevila ve svojí Mp4ce. A tak jsem se znovu zamilovala do božího hlasu Jareda Leta a nádherné písně Start Again nebo Breath of Life. Dnes je určitě na co se těšit. (Alespoň doufám!)
Breath of Life od Florence and the Machine poslouchám strašne ráda. Florence mě absolutně učarovala svým hlasem, když jsem ji poprvé zaslechla zpívat (píseň Seven Devils, možná jste ji slyšeli v traileru na Nádherné bytosti) a od té doby ji poslouchám. Boom jsem zažila tehdy, kdy jsem ji objevila i v soundtracku k Velkému Gatsbymu.
Celkově ale Breath of Life poslouchám když píšu, nebo když chci nachytat nějakou inspiraci. Nevím proč, ale jednoduše je pro mě Breath of Life něco jako hudba inspirace. Máte také nějakou inspirativní hudbu?
Jako další tu mám Hurricane od mojí oblíbené skupiny Thirty Seconds to Mars (ve zkratce 30STM). Tyhle písničku jsem včera svým způsobem znovuobjevila, protože jsem ji už hodně dlouho neposlouchala, abych byla upřímná. Ale jakmile jsem na ni narazila na svojí Mp4ce, tak bylo jasno. Přes šest minut poslouchání a znovu jsem se zamilovala do hlasu Jareda Leta. Copak ho jde nemilovat?
Jako další tu mám Start Again. Na tuhle písničku jsem narazila skutečně náhodou, protože moje kamarádka má strašně ráda anime a ráda se dívá na anime mixy - a v jednom z těch videí byla právě tahle písnička. Asi nemusím říkat, jak moc na ní jsem závislá, že?
Předposlední tu mám píseň Chandelier od Sii. Sia má skutečně zvláštní, neobvyklý hlas - a propadla jsem jí už když jsem zaslechla Titanium, později She Wolf, ale Chandelier je pro mě naprostou jedničkou, pokud jde o Siu. Navíc... je to taková moje nová závislost, pokud zrovna neposlouchám Korn, něco rockového anebo metalového.A jako úplně poslední tu mám akustickou, ale zároveň studiovou verzi písně Lithium od mojí nejoblíbenější skupiny - Evanescence. Kdo mě zná tak už ví, že jsem do téhle skupiny už roky blázen a tahle akustická verze Lithia je jak něco pro poslech, tak něco pro zpěv (Ano, tuhle písničku si velice často zpívám). Krom toho se mi dnes dokonale hodí k mojí depresi, abych byla upřímná...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Fey Fey | Web | 7. prosince 2014 v 13:28 | Reagovat

Pááni, skvělá volba. Chandelier jsem kdysi také propadla, ale už mě to nějak přešlo. :-D
30TM poslouchám taky a Hurricane je jedna z mých nejoblíbenějších. :-)

2 Maťa Maťa | E-mail | Web | 7. prosince 2014 v 13:31 | Reagovat

Hurricane sa mi kedysi páčil, teraz už 30STM nepočúvam, ale Lithium je fantastické :)

3 Knihy v srdích Knihy v srdích | Web | 7. prosince 2014 v 20:11 | Reagovat

Krásné písničky, nelíbí se mi jeb ta první, ale ostatní jsou skvělé :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama