Hudba mého srdce #3

24. prosince 2014 v 13:54 | Clara Black |  Hudba mého srdce

Meme od Ells, cílem je každý týden zveřejnit písničku/písničky, které aktuálně posloucháte.

Máme tu Štědrý den, a možná to bude tak trošku tématické, ačkoliv nevím jak moc, protože Vánoce nejsou nic moc pro mě, ale mám tu pro vás minimálně dvě tak trošičku tématické. Včera jsem se totiž dívala na Ukradené Vánoce Tima Burtona, což je moje nová srdeční záležitost. Jednu písničku jsem odtamtud už dávno znala, ačkoliv jsem film nikdy neviděla. Ale co? Všechno je jednou poprvé, takže... jdeme na to!

A samozřejmě vám přeji krásné svátky! :-)Sally's song jsem poprvé slyšela od Amy Lee, její verzi si můžete poslechnout zde. Samotná píseň pochází z filmu Nightmare Before Christmas (nebo chcete-li právě Ukradené Vánoce Tima Burtona), což je zkrátka píseň, do které jsem se ihned zamilovala a hned jsem se ji naučila nazpaměť. Je to jedna z písní, které si pořád zpívám, říkejme tomu hudební zalíbení, nebo tak něco :-)

Více v celém článku.


Jako další tu mám něco instrumentálního, ale skutečně... nepopsatelného. Primavera - to je hudba, která mě neustále inspiruje a uklidňuje, když na tom nejsem psychicky nejlépe. A v době Vánoc, kdy jsou u nás jen samé problémy, hádky a nepříjemná atmosféra (což mě udivuje, že tomu tak tenhle rok ještě není, ale jsem za to moc ráda) se moc hodí, takové uklidnění příjemnou a krásnou hudbou je totiž k nezaplacení.Další tu mám píseň Once Upon a Dream od Lany Del Rey, kterou obvykle příliš neposlouchám, ale jsou veliké výjimky, kdy ji poslouchám pořád. Jako třeba Once Upon a Dream, která mě skutečně velice rychle okouzlila. Maleficent mám celkem ráda, takže to je vlastně takové dva v jednom, když se to tak vezme. A také na mě působí celkem pohodovým a uklidňujícím dojem, což je další plus :-)Jako další tu mám This Is Halloween, opět z Nightmare Before Christmas, jen verzi od úžasného Marilyna Mansona, kterého mám skutečně moc ráda. I originální verzi mám ráda, ale zrovna dnes jsem skutečně víc uvítala verzi od Marilyna, což bude zřejmě tím, že jsou Vánoce, tak abych si udržela... svůj hudební vkus místo koled :-D

Pak tu mám neuvěřitelně nádherný soundtrack z filmu Requiem For A Dream (česky Requiem za sen) což je další z mých drobných hudebních posedlostí. Samotný film jsem sice viděla jednou v životě, ale můžu naprosto jistě říct, že jsem se do něj zamilovala. A to ne jen protože tam hraje můj milovaný Jared Leto (není boží, že skvěle zpívá i hraje?). Netuším, co říct, abych popsala pocity, které se mě zmocňují, když ten soundtrack slyším. Na některé pocity a chvíle totiž neexistují slova, kterými by se všechno dalo popsat, jednoduše řečeno.
Jako další tu mám celkem dost pohodovou píseň od mé další oblíbené skupiny - a to Don't Wake Me od Skillet. Jejich zpěvák má skutečně zvláštní hlas, nemůžu si pomoct. I to je zřejmě důvod, proč jsem téhle skupině - a celkově i téhle písni - tak rychle podlehla. Tahle písnička mi připomíná typicky vysněné Vánoce, které nikdy nebudu mít. Vlastně ji na Vánoce poslouchám pravidelně od předminulého roku, pokud se nepletu a nezačala jsem loni - ale zkrátka mi Don't Wake Me k Vánocům patří.Kdo mě zná určitě ví, že jsem zbožňuji Velkého Gatsbyho (The Great Gatsby) a to jak knihu, tak film. V případě filmu pak nejvíc asi soundtrack, který pro mě nemá jedinou chybičku - a tak vám sem přidávám ještě poslední píseň, kterou je právě Young and Beautiful od Lany Del Rey, která také spadá pod soundtrack k Velkému Gatsbymu.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hermi Hermi | Web | 24. prosince 2014 v 17:06 | Reagovat

Úžasný! Krásná tematická i emotivní hudba! Musím uznat, že ty písně i skladby, co do těchto článků dáváš, jsou většinou krásné a mnohdy je pak poslouchám na sluchátka pořád dokolečka! Jo já jsem už taková. XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama