Knižní přání #16

9. prosince 2014 v 0:00 | Nessa |  Knižní přání

Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.


Hledání Pravdy | Goodreads

Lež.

Pravda.

Měly by stát proti sobě.

Jenže každá je na jiném konci světa.

Spiritka je Lež. Jejím úkolem je najít její protějšek, Pravdu, a to co nejdříve, aby zjistila, jak se své podstaty zbavit. Její život nabere úplně jiné obrátky, než si kdy uměla představit...
(Anotace je použita z Goodreads)

Knihu Hledání Pravdy mi před nějakou dobou zpátky poslala sama autorka. Upozornila jsem ji dopředu, že nevím, kdy se ke knize dostanu, a vypadá to na to, že se k ní dostanu až někdy po maturitě, což bude za dva roky. Jenže to je až moc dlouhá doba, tak jsem si ke knize zasedla a doufám, že ji brzo dočtu, snad ještě tenhle víkend.


Esej o tragédii | Goodreads

Tim Macbeth, sedmnáctiletý albín, nedávno přestoupil na prestižní Irvingovu školu, jejíž motto zní: "Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň." Ale přítel je to poslední, co Tim hledá - doufá jen, že absolvuje poslední ročník, aniž by vzbudil příliš pozornosti. Ale navzdory své snaze zůstat nenápadný se zamiluje do hvězdy ročníku Vanessy, přítelkyně nejoblíbenějšího studenta na škole. K Timovu překvapení Vanessa jeho lásku opětuje, ale pokud by to někdo zjistil, mohlo by to otřást jejím společenským postavením. Tim a Vanessa navážou utajovaný vztah, ale navíc se musí vypořádat s esejem o tragédii, závěrečnou prací posledního ročníku, kterou zadává nejpřísnější učitel na škole. Kniha je psána střídavě z pohledu zamilovaného Tima a také Duncana, studenta posledního ročníku, který odhaluje celou pravdu o Timovi a Vanesse. Esej o tragédii je působivý příběh o zapovězené lásce a o tom, kam až jsou lidé schopni zajít, aby si uchovali svá tajemství. (Anotace je použita z Goodreads)

Po této knize jsem pokukovala již od jejího vydání, protože mě hodně potěšilo, že hlavní hrdinka se jmenuje Vanessa. Podle anotace to vypadá na opravdu hodně dobrou knihu. Já jsem si knihu chtěla přečíst, žádala jsem o ni jako o recenzní výtisk, ale knihu mi neposkytli, no nevadí, podle té anotace kniha stojí za ty peníze. Že bych si knihu koupila jako vánoční dárek, no uvidíme.


Okouzlená nocí | Goodreads

Šestnáctiletá Kate Mercierová žije poklidným, zcela normálním životem, dokud jí při nehodě nezemřou oba rodiče. Přestěhuje se i se starší sestrou do Paříže a před bolestí ze ztráty rodičů utíká do světa knih a pařížského umění. Pak ale potká Vincenta. Vzápětí však zjistí, že Vincent není obyčejný smrtelník, ale revenant - zvláštní bytost, jejímž údělem je bojovat proti zlým silám a nasazovat vlastní život pro záchranu lidstva. Kate se ocitá na osudové křižovatce - má se své lásky vzdát, nebo ji následovat? (Anotace je použita z Goodreads)

O této knize jsem věděla již dříve, než se u nás vydala v českém vydání, jelikož se mi zalíbila její originální obálka. Doufala jsem, že kniha vyjde u nás s tou úžasnou obálkou, ale nestalo se tak. Nyní si myslím, že i ta obálka, kterou má české vydání je skvělá, ale nejen díky obálce si chci knihu přečíst. Ale i ději, který je zasažen do mého nejoblíbenějšího města, Paříže. V Paříži jsem nikdy nebyla, ale chtěla bych se tam podívat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama