Knižní přání #18

19. prosince 2014 v 0:00 | Nessa |  Knižní přání

Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.


Eleanor a Park | Goodreads

Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře. Celosvětový fenomén ve stylu Hvězdy nám nepřály. (Anotace je použita z Goodreads)

Na tuto knihu jsem byla zvědavá již od jejího vydání u nás. Hodně si mě získala obálka knihy, která je naprosto roztomilá, a pak anotace knihy, která vypadá stejně dobře jako obálka. Po pravdě, všechny knihy, co vydává nakladatelství Yoli vypadají skvělé, ale právě tato kniha je pro mě na nejvyšším stupni, protože jsem na ni hodně zvědavá, její hodnocení je opravdu skvělé. K tomu je od autorky, která má naprosto úžasné jméno, a právě od této úžasné autorky mám doma knihu Fangirl v angličtině, které se také dočkáme v českém vydání příští rok.


Panenka z kostí | Goodreads

Tajuplný, napínavý a zároveň citlivý příběh o síle fantazie, nerozlučném přátelství i o tom, že se člověk může stát dospělým, aniž by přestal věřit svým snům. Zach, Poppy a Alice byli přátelé odnepaměti. A dlouho spolu hráli jednu zvláštní hru, kterou si sami vymysleli. Jen několik figurek a především pořádná dávka fantazie jim stačila k vytvoření vlastního světa obydleného piráty a zloději, mořskými pannami a válečníky. Těm všem vládla záhadná porcelánová panenka - Velká královna. Ale Zachovi je už dvanáct a otec ho nutí, aby dal před hraním si na něco přednost hraní basketbalu. Když mu jednoho dne vyhodí figurky, Zach přestane hrát, ale stydí se ostatním prozradit skutečný důvod a sám sobě namlouvá, že už o hru vlastně ani nestojí. Zdá se, že je jejich přátelství konec, dokud Poppy nepřijde s nečekanou, vzrušující výzvou. Prohlásí, že se jí zdává o Královně - a o duchu holčičky, která nenajde klid, dokud porcelánovou panenku někdo nepohřbí do jejího prázdného hrobu. A tak se všichni tři vydávají na tajnou výpravu, aby uložili Královnina ducha k věčnému odpočinku. Nic se ale nedaří podle plánu a s tím, jak se zdánlivě nenáročný výlet mění v dobrodružné putování, se začínají dít děsivé věci. Je panenka pouhou panenkou, anebo v sobě skrývá něco zlověstnějšího? Říká Poppy ostatním pravdu, anebo se je snaží vtáhnout do nové hry? A pokud se kolem nich skutečně pohybuje duch, nechá je jít, když je teď drží ve svých spárech? K vyřešení záhad je zapotřebí mít odvahu, důvtip a hlavně nezradit jeden druhého. Panenka z kostí není jen chytlavým vyprávěním plným napětí a nečekaných zvratů, ale zároveň příběhem o dospívání, kdy se obrací naruby všechno, čím jsme doposud žili, a v životě se objevuje nespočet nových otázek. (Anotace je použita z Goodreads)

Na tuto knihu jsem docela zvědavá, obálka a anotace knihy také vypadá hodně dobře, takže si po knize určitě kouknu. Ale to není jediný důvod, proč si chci knihu přečíst. Tím důvodem je autorka. Holly Black je známá autorka, a právě tato autorka se spojila s autorkou Cassandrou Clare, která napsala sérii Nástoroj smrti, a společně napsaly sérii Magisterium, kterou chystá nakladatelství Yoli vydat přístí rok v češtině.


We Were Liars | Goodreads

Krásná a významná rodina.
Soukromý ostrov.
Brilantní, poškozená dívka; vášnivý, politický chlapec.
Skupina čtyř přátel - Lhářů - jejichž přátelství se změní v destruktivní.
Revoluce. Nehoda. Tajemství.
Spočívající na lžích.
Pravá láska.
Pravda.
Přečtěte si to.
A pokud se vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě lžete.
(Anotace je použita z recenze od VeEee)

Na tuto knihu jsem po pravdě nejvíc zvědavá ze všech. Nedávno tuto knihu četli nad všichni známí bloggeři, a kniha se ji velmi líbila. A pak jsme se my, co naše angličtina není na moc dobré úrovni, dočkaly úžasné zprávy, právě tato kniha vyjde příští rok u nakladatelství Host v češtině, a já si knihu stoprocetně seženu, protože jsem na ni hodně zvědavá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | E-mail | Web | 19. prosince 2014 v 17:26 | Reagovat

Eleanor a Park bych si přála taky :) Vypadá to úžasně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama