Knižní přání #19

30. prosince 2014 v 10:14 | Nessa |  Knižní přání

Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.


Dcera kostí a dýmu | Goodreads

Karou je nadaná, krásná a tak trochu záhadná sedmnáctiletá studentka na pražské umělecké škole. Její tajemství nezná ani její nejlepší přítelkyně Zuzana. Ráda kreslí chiméry, fantastické bytosti, a nikdo netuší, že tato mytická stvoření jsou její rodinou. Přichází a odchází skrze portál za svým zvláštním posláním, kterým ji její pověřil čaroděj, který ji vychoval. Neví, že ji sleduje smrtelně nebezpečný a mrazivě krásný anděl, a válka mezi světy dobra a zla brzy vypukne. (Anotace je použita z Goodreads)

Tuto knihu jsem četla již před nějakou dobou, ale chtěla bych si ji přečíst znovu. V té době kdy jsem ji četla se mi kniha opravdu líbíla, a líbilo se mi i to, že se děj knihy odehrává v Praze, ale to je snad jediné co si vybavuji, o čem kniha je, takže bych si knihu chtěla přečíst znovu, abych si připomněla o čem kniha je, a proč jsem knize dala knize pět hvězdiček, i když teď bych knize určitě pět hvězdiček nedala.


Whiskey Prince | Goodreads

Riskovat.

Udělat něco dramatického.

Zamilovat se.

Když Amberlyn Reillyová ztratila svoji matku, celý její svět se zřítil dolů. Poté, co byla domovníkem po většinu svého dospívání, je Amberlyn nezkušená v mnoha aspektech života. Neměla čas žít, bavit se, nebo si vychutnat i ty malé věci. Pouze tehdy, když jí přijde dopis od matky, ve kterém ji žádá, aby ji splnila tři věci, odjela do Irska, začala žít život, jaký ji nikdy nepřipadal možný, který ji začne léčit. Declan O'Callaghan se narodil a vyrůstal v Irsku a má i rodinné dědictví legendární whisky ve svých žilách. Je plachý a není fanoušek tlaku a pozornosti, která přichází s jeho příjmení, nebo titulem, který dostal při narození - Whisky Prince. Declan ví jen to, co chce, ale brzy bude muset převzít rodinné dědictví, ale když mu jeho otec dá ultimátum, o všechno, na čem pracoval, by mohl přijít během mrknutí oka. šest měsíců, aby se oženil, samotářský Declan si všimne Amberlyn přes jezero a okamžitě cítí, že ji chce znát. Brzy, oba dva zjišťují, že cestování po cestě, není ani možné očekávat. Nicméně, stejně jako na jakékoliv cestě, jsou rány a boční ulice. Může Declan pomoci najít kousky, které učiní znovu Amberlyn jako celek? A zůstane Amberlyn, nebo uteče, když se dozví o termínu Declanova manželství? (Jedná se o můj překlad, dopředu se omlovám za chyby)

Na tuto knihu mě upozornila bloggerka Kate, když si knihu sehnala a přečetla ji. Hned mě kniha zaujala krásnou obálkou a názvem knihy, takže jsem si řekla, že se po knize podívám, a možná si ji seženu a přečtu, protože ta kniha vypadá opravdu dobře, a hodnocení Kate je taky pěkné, takže knize dám určitě šanci, když jsem si knihu teda sehnala.


Kde hvězdy stále září | Goodreads

Co si Callie pamatuje, je na útěku se svou matkou, která ji jako dítě unesla od otce. Callie nikdy nežila normální život - nikdy neměla opravdový domov, nikdy nepoznala svou rodinu, nechodí do školy a nejčastěji se živí jídlem z automatů. A když její matku zatkli a Callie se vrací ke svému otci, musí najít způsob, jak nechat minulost za sebou a jak se stát součástí velké rodiny. A hlavně musí uvěřit, že láska opravdu existuje a ona může být milována, nejen využívána. A jaké místo se k tomu hodí víc než malé městečko na Floridě s velkou řeckou komunitou, kde je celý rok krásné počasí, oceán je za rohem a rybářské lodi každé ráno vyrážejí na lov? Trish Dollerová napsala neuvěřitelně poutavý a drsný příběh o tom, jak se vyrovnat se ztrátou, zradou i láskou - a hlavně příběh o tom, jak neztratit sám sebe. (Anotace je použita z Goodreads)

Na tuto knihu jsem zvědavá již od chvíle, co jsem se dozvěděla, že se vydá u nás. Do této knihy jsem se na první pohled zamilovala kvůli té opravdu krásné obálce, a pak ta anotace, prostě jsem se do knihy hned zamilovala. Pak jsem na tuto knihu narazila v knihkupectví, a nejhorší pro mně bylo, když jsem z knihkupectví odcházela, a tato kniha tam musela zůstat, protože jsem neměla peníze. Ale teď doufám, že si knihu pořídím co nejdřív, snad ta kniha pořád na mě čeká v knihkupectví.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lillen Blake Lillen Blake | Web | 30. prosince 2014 v 19:25 | Reagovat

Všechno to vypadá moc zajímavě, mě osobně nejvíc zaujalo číslo dvě a trojka taky nemusí být špatná :)

2 chaera chaera | Web | 1. ledna 2015 v 16:29 | Reagovat

Dceru kostí a dýmu si chci už dlouho přečíst, ale bohužel ji nemůžu nikde sehnat :(
Kde hvězdy stále září jsem četla a moc se mi to líbilo. Akorát jsem byla překvapena, když to několik lidí prohlásila za "nic moc" :D Navíc ta obálka :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama