Hudba mého srdce #5

31. ledna 2015 v 0:19 | Azzie |  Hudba mého srdce


Meme od Ells, cílem je každý týden zveřejnit písničku/písničky, které aktuálně posloucháte.

Vzhledem k tomu, že mě opět porazila nevolnost a i polehávání v posteli není takové, jaké by mělo být asi nebude překvapením, že jsem nenapsala On my wishlist, který jednoduše k sobotě patří. Proto se vám omlouvám, protože na On my wishlist dojde řada až příští týden, opět v sobotu. Díky svojí nespavosti jsem se ale přeci jen dostala k blogu, takže pro vás mám alespoň meme Hudba mého srdce - a na zítřek plánuji udělat Co nového v knihovničce, protože se mi tak trošičku nakupila hromádka knih z doby, kdy jsem byla neaktivní - a vzhledem k tomu, že chci všechno dohnat, je ten článek naprosto jasná volba :-)Dnes to bude taková všehochuť, nebo ještě lépe - jak by řekla moje mamka, mišmaš. A dnešní příspěvek jsem se rozhodna otevřít právě Comptine D'un Autre Été, která aktuálně patří mezi moje nejoblíbenější - a také nejposlouchanější položky v Mp4ce i celkově. Tenhle typ hudby mě neuvěřitelně fascinuje a je opravdu hodně těžké mu nepropadnout, nebo alespoň já to tak mám. Navíc se mi při poslouchání takové hudby moc dobře píše Nema, pokud zrovna nemám nehudební chvilku, protože obvykle s hudbou nepíšu. Také musím říct, že jsem viděla i film, ke kterému Comptine D'un Autre Été patří, a mám ho celkem ráda. Pokud jste ho neviděli, tak doporučuji - jmenuje se Amélie z Montmartru.
Absolutně netuším, jestli už jsem vám v Hudbě mého srdce ukazovala Cosmic Love, ale jsem si jistá, že na samotnou Florence Welch došlo, takže pokud se opakuji, tak se moc omlouvám. Každopádně je Cosmic Love jedna z písniček, které si v posledních dnech neustále zpívám. Dokonce se mi včera stala taková trapná chvilka, když jsem byla v koupelně pro koš na prádlo a začala jsem si ji tam zpívat - a jaksi mě slyšela moje matička. ''Ty sis zpívala?'' zeptala se. Pokrčila jsem rameny a odpověděla, že je to možné. ''A já už jsem si myslela, jestli to nejde od babičky z televize,'' odpověděla mi a zakřenila se. Netuším jak to myslela, ale každopádně už si v koupelně pro jistotu zpívat nebudu. Pokud nebude čistý vzduch, tak raději vůbec ne.
Co se týče samotné Cosmic Love, propadla jsem jí už když jsem jí poprvé slyšela. Na první poslech na mě sice nezapůsobila tak silně jako třeba Breath Of Life (tu už jsem vám ukazovala, je z filmu Sněhurka a lovec) ale je neuvěřitelně krásná. Florence má nezaměnitelný hlas a text písničky mě očaroval.Jako další tu mám Simple Man od Lynyrd Skynyrd. Na tuhle písničku jsem narazila díky kamarádovi, a jsem za to vážně vděčná, protože ačkoliv se to možná nezdá, vážně se mi líbí. Má svoje kouzlo, které ji činí nezaměnitelnou, stejně tak jako má podobné kouzlo například i hlas Amy Lee anebo Florence Welch. A drobná změna, i když jen v jedné písničce - je pro mě opravdu vítaná věc.
Kdo mě alespoň trošku zná, nebo sleduje, tak jistě ví, že jsem seriálové zvíře - a ještě víc jsem přes horory. Kombinace těchto dvou věcí je v podstatě seriál The Walking Dead, na kterém jsem prakticky závislá (proto není divu, že čekám do února na nové epizody!) a právě tahle znělka je jednou z mých celkově nejoblíbenějších. Uznávám, že když jsem se na The Walking Dead dívala poprvé a zaslechla tu melodii, tak že jsem z toho byla nesvá. Tehdy jsem byla přes noc sama v domě (který je skoro 200 let starý a já mám nyktofobii, skvělá kombinace) a byla jsem zarytě přesvědčená, že je to seriál s lekačkami, které opravdu nesnáším. Když jsem ale zjistila, že tam lekačky nejsou... no, byla to seriálová láska. O čem také svědčí fakt, že tuhle znělku mám na mobilu nastavenou jako budík.


A u seriálových znělek ještě zůstaneme, protože bych to nebyla já, kdybych si otevřeně nepřiznala to, že si každou chvíli broukám melodii z Game of Thrones (Hry o trůny). Což mě přivádí k zamyšlení. Už jsem sledovala spoustu videí na tohle téma, viděla jsem i spoustu meme a všude je vždy zmíněno, že NIKDO, ale opakuji NIKDO nepřeskakuje znělku Hry o trůny. Za sebe rovnou říkám, že jí nepřeskakuji (ačkoliv mám sklony k přetáčení všeho) ale platí to i u jiných? Zajímavé téma na úvahu, ale těžko to zjistit. Každopádně je tahle znělka ze Hry o trůny naprosto boží, proto by se přeskakovat snad ani neměla.


(PS: Absolutně netuším, co má Blog.cz sakra za problém, ale pěkně mi zmršil zarovnání, takže je text nalepený přímo na videích, ačkoliv jsem tam jasně dávala mezeru a pokoušela se jí tam vmáčknout i když se na blogu nezobrazuje. Bohužel s tím nic nenadělám...)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hermi Hermi | Web | 31. ledna 2015 v 11:29 | Reagovat

Co dodat? Krásná hudba jako vždy...

2 Shetlandy Shetlandy | Web | 1. února 2015 v 13:48 | Reagovat

Tu znělku  GoT miluji. Strašně mi připomíná jednu písničku od Aposalyptiky. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama