Hudba mého srdce #6

27. února 2015 v 10:39 | Azzie |  Hudba mého srdce

Meme od Ells, cílem je každý týden zveřejnit písničku/písničky, které aktuálně posloucháte.

Znovu se ozývám s dalším dílem Hudby mého srdce, tentokrát zase s trošičku jinou hudbou, než jakou jsem vám ukazovala minule. V poslední době jsem propadla Sashe Lazard, na kterou jsem narazila ve filmu Princezna Mononoke - a naprosto jsem propadala jejímu zpěvu. Také jsem ''znovuobjevila'' některé svoje oblíbené písničky, které jsem měla zašité v 400 položkách na Mp4ce - a samozřejmě je toho mnohem víc.

Dnešní příspěvek bych tedy chtěla otevřít svojí aktuálně velice oblíbenou písní Lumiere od Sashy Lazard, kterou jsem zmiňovala už na začátku článku. Poprvé jsem se s ní setkala v jedné scéně z Princezny Mononoke na kterou jsem se nedávno dívala - a propadnout jejímu hlasu a zpěvu mi netrvalo ani tři vteřiny. Pak už jsem jen trošku zapátrala, podívala se na youtube na její další písničky a zamilovala se právě do Lumiere. Ach. Takhle bych taky chtěla zpívat.

Na druhou stranu jsem ale v posledních dnech poslouchala i něco jiného, například New Divide od Linkin Park. Linkin Park obecně mám moc ráda, zbožňuju jejich texty, jejich hudbu - a samozřejmě Chestera. Kdykoliv na něj padne slovo, tak si vzpomenu na to, jak náš učitel angličtiny na základní škole říkal, že do roka přijde o hlas. Chester je v tomhle ohledu zkrátka boží, stejně tak jako Linkin Park obecně - a tahle písnička se mi hodně rychle vryla pod kůži.

Také jsem znovu propadla Christině Perri a její písni Jar of Hearts, kterou jsem se dokonce konečně naučila zpívat. Tahle písnička má naprosto nádherný text, proto jsem se jí měsíce a měsíce snažila naučit zpívat, ale trvalo mi hrozně dlouho, než jsem našla tóninu, ve které bych ji vůbec dokázala zazpívat. O důvod víc Christinu obdivovat, nedokážu zpívat v takové (pro mě příliš nízké) tónině. Krom toho... v tom klipu má nádherné šaty. Boží.
Byly doby, kdy jsem (hlavně jako mladší) hodně poslouchala Avril Lavigne. Nedávno mi psala jedna dávná kamarádka ze základky s tím, že má právě Avril Lavigne novou písničku - sama je do ní skutečně blázen a Avril má sem tam písničku, která se mi přeci jen skutečně líbí, takže jsem se na ni podívala a poslechla. V té chvíli se mi skutečně moc hodila k mojí náladě a také jsem jí vcelku rychle propadla.

K Sashe Lazard se ještě na chvilku vrátím v souvislosti s písní Nobody Knows Your Heart právě z Princezny Mononoke. Tahle písnička na mě působí skutečně zvláštním dojmem, a hrozně dobře se mi u ní kreslí. Celkově ji mám moc ráda a rozhodně jsem si jistá, že ještě pár poslechů a budu ji umět nazpaměť. Ostatně... tak jako tomu mám u většiny písniček. Na tohle mám totiž opravdu slušnou paměť.

Dnešní výběr zakončím Senbonzakurou. Absolutně netuším, jak zní originál, ale narazila jsem na ni díky Lindsey Stirling a jejímu coveru, který rozhodně není špatný, ale tenhle cover se mi líbí mnohem víc. V téhle verzi to je jednoduše lepší, piano tomu dodává celkově naprosto jiný nádech, který se mění na velice uklidňující - alespoň tedy v mém případě. A proto jistě není divu, že ji teď poslouchám snad každý den.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenka Ďurčeková Lenka Ďurčeková | E-mail | Web | 27. února 2015 v 13:15 | Reagovat

Linkin Park mám aj ja veľmi rada a najviac u mňa letia piesne Numb, keďže som si ju zamilovala hrať na klavíri, a Burn it down. Ale ani New Divide nie je zlá. :)
Takisto aj medzi moje obľúbené speváčky patrí Christina Perri. Jar of Hearts úplne zbožňujem. Najradšej si ju hrám na klavíri a popri tom spievam. Podobne je to aj u piesne A thousand years. :) Momentálne som však  prepadla jej novej piesni The Words, ktorá je úplne nádherná! :)

2 Heaven Heaven | E-mail | Web | 27. února 2015 v 16:48 | Reagovat

Linkin Park mám ráda, New Divide jsem dřív opravdu hodně poslouchala :) Give You What You Like není vůbec nová, je z alba z roku 2013...

3 Knihy v srdích Knihy v srdích | Web | 27. února 2015 v 17:02 | Reagovat

Skvělý písničky, i když jsem znala jen dvě :D Ale zase jsi mi rozšířila obzory, takže dobrý :-)

4 Lory Lory | Web | 1. března 2015 v 11:06 | Reagovat

Jej, LP! Tohle je klasika, strašně úžasná písnička, zároveň jedna z mých úplně prvních :) Chester je úžasný a o hlas jak doufám nepřijde, už je vycvičený za celá ta léta toho, co všechno si prožil. Ostatní písničky z nabídky už mě moc nezaujaly, ale třeba Avril taky nezpívá špatně, i když se po ní neutluču :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama