Knižní přání #24

21. března 2015 v 0:00 | Nessa |  Knižní přání

Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.


Kruh | Goodreads

Engelsfors, město, které buď milujete, nebo nenávidíte. Většina tamních obyvatel ho spíš nenávidí. Právě tam se díky krvavému měsíci sejde v zábavním parku šest dívek, které nemají vůbec nic společného. Netuší, jak se tam dostaly ani co je tam táhlo. Jejich osudy jsou však náhle propojeny. Odpovědí na otázky se jim nedostává, vědí jen, že ať se stane cokoliv, musí stát při sobě a postavit se zlu, které v Engelsforsu přebývá. (Anotace je použita z Goodreads)

O této knize jsem se dozvěděla díky Azzie, která napsala recenzi, kterou naleznete zde. Ona z knihy nebyla moc nadšená, ale řekla jsem si, nebudu knihu soudit podle toho, co o ní říkají ostatní, přečtu si jí a posoudím sama, takže jakmile si knihu seženu, někde, tak si ji určitě přečtu a uvidíme, jestli se mi bude líbit nebo jestli budu zklamaná.

Nalezenec | Goodreads

Polokontinent - země plná nebezpečí, nástrah, krvelačných příšer a drsných bojovníků, kteří jim musí čelit. Stane se jedním z nich i chlapec s dívčím jménem Rosamunda? Nalezenec vyrůstající v útulku je díky svému jménu terčem posměchu svých vrstevníků. Sní o tom, že se stane námořníkem, ale je vybrán pro úplně jiné povolání. Má se stát císařským lampářem. Vydává se na dobrodružnou cestu do Železné bašty, lampářské pevnosti, kde má podstoupit výcvik. Během putování divokou krajinou poznává Evropu, věhlasnou fulgarku, která právě v souboji s nebezpečnými netvory ztratila svého pomocníka. Stane se Rosamunda jejím pobočníkem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba? (Anotace je použita z nakladatelství Fragment)

Na tuto knihu mne zlákala opravdu hezká obálka a celkem dobrá anotace, jen mě trošku zaskočilo, když jsem zjistila, že hlavní hrdina je kluk a má holčičí jméno, no nevím, zda si na to zvyknu a nebude se mi to plést, ale co. Knihu jsem si půjčila v knihovně již před nějakou dobou a teď jen čekám na vhodný okamžik, kdy se ke knize dostanu, abych si ji mohla přečíst a posoudit.
Korektor | Goodreads

Důvěru v lidstvo dal do zastavárny a peníze za ni propil, ve znaku má škodolibost a sarkasmus je pro něj univerzální odpověď na všechno. Ano, to je cynický korektor, který své poznatky z opravování cizích paskvilů, rady i názory na život sděluje světu prostřednictvím stejnojmenného stripového komiksu. V bezmála sto padesáti stripech obsažených v knize vás rozebere, poučí i pobaví. Pokud byste ani pak nebyli přesvědčeni o tom, že sebevědomí autorů chutná nejlépe zalité jejich slzami, má v zásobě ještě řadu speciálů a bonusů. A aby toho nebylo málo, dovolí vám Vilém s Janou nahlédnout do zákulisí prostřednictvím mnoha poznámek, vysvětlivek či jazykových perliček a v neposlední řadě také komiksovou sérií o tvorbě Korektora nazvanou Autoři. Takže: Pozor na chyby! (Anotace je použita z Goodreads)

Na tuto knihu mne zlákala recenze Azzie, kde si knihu opravdu skvěle vychvalovala, takže díky její recenzi jsem si dala knihu do to-read listu, a doufám, že si knihu brzo seženu, protože na internetu vidím občas pár obrázků z této knihy a vždycky se u nic skvěle pobavím, takže doufám, že se ke knize brzo dostanu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Abigail Abigail | Web | 21. března 2015 v 15:52 | Reagovat

Kruh mám doma chystám se knížku přečíst, takže se taky uvidí =) Ostatní dvě...no druhou neznám a u třetí jsem viděla taky dost obrázků na internetu...=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama