(Recenze) Mrtvá čarodějka přichází

19. března 2015 v 0:00 | Nessa |  Recenze knih
Mrtvá čarodějka přichází

Originální název: Dead Witch Walking

Autorka: Kim Harrison

Série: Rachel Morgan

Díl: 1.

Počet stran: 304

Vazba: Vázaná

Nakladatelství: Fantom Print

Rok vydání: 2010

Hodnocení na Databázi knih: 81%

Hodnocení na Goodreads: 4,03

Anotace: V románu Mrtvá čarodějka přichází, Kim Harrison představuje alternativní Zemi, v níž je lidstvo zdecimované virovou epidemií. To umožní vystoupit z odvěké ilegality inderlanďanům, nadpřirozeným bytostem typu upírů, vlkodlaků, skřítků a dalších. Lidé jsou v menšině, proto se s těmito bytostmi musí naučit koexistovat, což s sebou nese mnohé problémy. Hlavní hrdinka příběhu, mladá čarodějka Rachel Morganová, pracuje jako vyšetřovatelka Inderlandské bezpečnostní agentury (IBA), jejímž úkolem je potírání zločinů spáchaných inderlanďany. I když má výsledky, je svými nadřízenými přehlížena a dostává jen podřadné případy. Proto není se svou prací příliš spokojená a uvažuje o odchodu z agentury. Jenže v IBA zaměstnanci výpovědí nedávají… Rachel to přesto zkusí a spolu s upírkou Ivy a skřítkem Jenksem založí vlastní soukromou agenturu. To však IBA odmítá tolerovat a na čarodějčinu hlavu je vypsaná odměna. Z Rachel se stává živý terč a její šance na přežití jsou minimální. Je z ní vlastně mrtvá čarodějka.

Hlavní hrdinka, mladá čarodějka, Rachel Morganová, pracuje pro Inderlandskou bezpečnostní agenturu, dále již jen jako IBA, jako vyšetřovatelka. IBA je agentura, která se zabývá krytím zločinů, které byly spáchány inderlanďany, což jsou nadpřirozené bytosti jako například upíři, vlkodlaci, skřítci, a tak dále. Ti vystoupili ze stínů na světlo, když Zemi a její obyvatele zničila virová epidemie, a ta menšina lidí, která ještě žije, se s nimi snaží koexistovat. Rachel je dobrá agentka, jenže je svým nadřízeným přehlížena a vždy dostává jen ty podřadné případy. Z toho důvodu není v agentuře vůbec spokojená a uvažuje o odchodu. Jenže problémem je, že zaměstnanci IBA výpověď nedávají, jelikož další následky jsou smrtelné. I přes tuto hrozbu Rachel do toho jde a společně se svými přáteli upírkou Ivy a skřítkem Jenksem zakládá svou vlastní agenturu. Ale to se IBA nelíbí a na Rachelinu hlavu je vypsaná odměna. Nyní je Rachel živým terčem a její šance na přežití jsou dosti nízké.

Rachel Morganová je bílá čarodějka, která využívá sílu země. Je opakem svých kolegyň, temných čarodějnic, které se nebojí zajít tak daleko, aby dosáhli svého, třeba až do záhrobí. Hned od první stránky jsem si hlavní hrdinku oblíbila. Byla sympatická, odvážná, ale maličko paličatá a naivní. A ve většině případů vsází na své emoce místo na rozum, takže to pak dopadá tak, že se do všeho vrhá po hlavě. Stejně jako Rachel i její dva nejlepší kamarády Ivy a Jenkse jsem si rychle oblíbila, jelikož vždy stáli za Ráchel a byli jí oporou, v momentě, kdy na její hlavu byla vypsaná odměna. Ale přiznám se, očekávala jsem od Rachel, coby čarodějky víc. Třeba víc čarování, možná i víc setkání s dalšími čarodějkami, ale ne to, že si ty čarodějné amulety bude kupovat v obchodě, to mě trošku zklamalo.

Na knihu Mrtvá čarodějka přichází, mne zlákala pěkná obálka a anotace, ze které jsem si příběh trošku idealizovala. Já již odjakživa miluju čarodějnice a příběhy o nich, takže když se mi naskytla příležitost přečíst si tuhle knihu o čarodějnici, neváhala jsem ani minutu. Z počátku jsem se do knihy nemohla začíst, jelikož to bylo maličko zamotané a nezáživné, a mimochodem ty malinké písmenka mě dále ve čtení také moc nepovzbuzovaly, takže jsem se bála, že snad knihu ani nedočtu. Ale po pár stránkách se to mnohem zlepšilo a já najednou četla jako o závod, nemohla jsem se příběhu nabažit. Až na jednu věc, která mi v knize vadila, jsem s ní byla spokojená. A to bylo málo akce, na to jak hlavní hrdinka do všeho hned šťourá, se tu objevil jen náznak akce, kterou autorka hned utnula a nedala mu více místa, a to mě na knize opravdu mrzelo. Mimo to, ale knize nemohu vytknout to, že jsem se u ní vážně skvěle pobavila a moc se těším na další díly, u kterých doufám, že se dočkám té akce, na kterou mě autorka napíná.


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji internetovému knihkupectví Dobré Knihy.cz

Knihu si můžete pořidit zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama