Knižní přání #28

18. dubna 2015 v 0:00 | Nessa |  Knižní přání

Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.


Vášnivý svůdník | Goodreads

Románky na jednu noc by se měly prožít s někým vhodným - s někým, kdo je magicky svůdný, nebo naopak úplně politováníhodný. Rozhodně ale ne s někým, jako je on. Po divokém víkendu ve Vegas, kde zapíjí promoci, vyděšená budoucností, která je jen únikovou variantou, udělá Mia Hollandová nejbláznivější rozhodnutí svého dosavadního života: vyrazí s Anselem Guillaumem - svým božským, nemravným úletem - na léto do Francie. Jen tak si trochu… zadivočit. Když se ale za provokací a přetvářkou objeví první nefalšované city, dosavadní nezávazné dobrodružství se začíná rozplývat a Mia se musí rozhodnout. Patří do starého života, který opustila a který byl celý tak nějak šejdrem, nebo do toho podivného nového, který se odehrává doslova a do písmene na druhém konci světa? (Anotace je použita z Goodreads)

Další kniha z pera autorského dua Christina Lauren, tu si jednoznačně nemohu nechat ujít. Už jen obálka knihy a anotace vypadá úžasně, takže není pochyb o tom, že si chci knihu přečíst, už teď na mě čeká až se do ní pustím, snad to bude brzo.

Elixír | Goodreads

Napínavý historický román s vazbou do přítomnosti začíná v současnosti na severovýchodě Ameriky. Na kliniku policisté v noci přivezou mladou ženu, která v lese zabila neznámého mladého muže. Záhadná Lanny začne lékaři vyprávět o své minulosti, která je plná temných tajemství. Nechybí v ní osudová láska ke krásnému synovi bohatého zakladatele města, pozdější skandály a prostopášný život s uhrančivým hrabětem. Příběh neutuchající lásky i čiré zrady, který přesahuje čas a smrtelnost, udrží čtenáře v napětí od první až do poslední stránky. (Anotace je použita z Goodreads)

K této knize mě přilákala Azzie a hlavně její krásná obálka, na kterou se nemůžu vynadívat. I podle anotace zní kniha opravdu dobře, takže jsem si knihu dala do to-read listu a teď jen doufám, že mi ji Azzie brzy půjčí.

Holky někdy koušou | Goodreads

Život vysokoškolačky určitě nebyl žádná sláva, ale k Merit prostě patřil. Dařilo se jí docela dobře, ovšem jen do chvíle, než ji napadl upír. Stihl si dát jen doušek, vyplašen jiným krvesajem. Ten se rozhodl, že nejlepší způsob, jak Merit zachránit, je přeměnit ji v nemrtvou. Ukáže se, že její zachránce je mistrem upířího rodu Cadoganů. Merit se už nebude potit nad diplomovou prací. Bude se snažit zapadnout mezi upíří smetánku, obývající honosné sídlo v chicagské čtvrti Hyde Park, a být spolu s ostatními věrnou Ethanu Sullivanovi, "majiteli panství". Vysoký, zelenooký, čtyři sta let starý upír má náležité kouzlo, bohužel taky očekává Meritin vděk a úslužnost. Jenže nepříjemná alergie na sluneční svit a Ethanovy postoje jsou tím nejmenším, co Merit znepokojuje. Někdo po ní vytrvale jde. Její uvedení do nočního života v Chicagu bude možná prvním impulzem k rozpoutání války - a při té poteče krev. (Anotace je použita z Goodreads)

O této knize jsem již několikrát slyšela, ale už netuším odkud, ale důležitější je to, že se jedná o další příběh o upírech, které v poslední době společně s dalšími magickými bytostmi jako jsou čarodějnice, víly, skřitci a podobně mou náplní dne. Nedávno jsem viděla recenzi na tuto knihu od Syki a přiměla k tomu, abych se po knize poohlédla, ale je škoda, že u nás v knihovně tuto knihu nemají, tak si najdu jinde, nebo si ji koupím jako e-knihu, ještě uvidím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 20. dubna 2015 v 15:26 | Reagovat

Oh god :D První knížku čte mamka, třetí mám doma já xD Těším se na její čtení, vypadá to podle mě docela dobře, i když, dobře, téma už asi není 100% cool a originální. Pro mě dosud neznámá druhá knížka má nádhernou obálku, ale myslím, že z tohoto výběru mě zajímá asi jen už známá kniha Holky někdy koušou ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama