Knižní přání #29

25. dubna 2015 v 11:16 | Nessa |  Knižní přání

Projekt Knižní přání, je to něco jako On my Wishlist, jen je trošku poupravený. Pochází z dílny Nikki Finn. Spočívá v tom, že si otevřu svůj to-read list na GoodReads, k tomu stránku random.org a vylosuji si tři náhodná čísla - tedy čísla knih, která jsou přiřazena v listu na GoodReads, které bych si ráda přečetla. Ty tři knihy tady pak ukážu.


Tlukot mého srdce | Goodreads

Amanda a Jenny jsou nerozlučné kamarádky. Zanedlouho jim bude čtrnáct a nejraději jezdí na kole nebo nakupují oblečení. Na konci školního roku se u nich ve třídě objeví David a Amanda se do něj bezhlavě zamiluje. Naštěstí to vypadá, že i David se o ni zajímá. Na jednom večírku se už už schyluje k jejich prvnímu polibku, jenže pak se náhle Amanda probouzí v nemocnici a neví, co se s ní stalo. Má na své tělo příliš velké srdce. Pokud se nenajde brzy vhodné srdce pro transplantaci, zemře. Amandin svět se obrací naruby a vše najednou přestává dávat smysl. Dokáže se s myšlenkou na smrt vyrovnat? A jak se k její nemoci postaví David a Jenny? Opravdu láska hory přenáší, nebo je to jen rčení, které nikdy nemělo žádný smysl? (Anotace je použita z Goodreads)

Novinka od nakladatelství CooBoo? Ta mi rozhodně nemůže ujít. Obálka knihy si mě hned na první pohled získala a stejně tak i anotace, takže jsem si knihu dala do to-read listu a doufám, že si knihu brzo seženu a přečtu a udělam na ni svůj názor, jelikož je na ni mnoho různých názorů.

Provinilé slasti | Goodreads

"Jmenuji se Anita Blakeová. Upíři mi říkají ,Popravčí'. Jak jim říkám já, to se nedá reprodukovat. Od té doby, co nejvyšší soud přiřkl nemrtvým rovnoprávnost, si většina lidí myslí, že upíři jsou normální občané s tesáky. Ale já vím svoje. Viděla jsem jejich oběti. Sama mám jizvy… Jenomže teď mezi upíry řádí sériový vrah - a nejmocnější pijavice ve městě po mně chce, abych ho vypátrala…" Ve světě, kde jsou upíři, zombie a vlkodlaci uznáváni za plnoprávné občany Spojených států, působí Anita Blakeová jako "oživovatelka": v popisu práce má na žádost truchlících pozůstalých povolávat z hrobu mrtvé. Ale Anita má zároveň pověst obávané lovkyně upířích zločinců a často asistuje při vyšetřování zločinů, na které jsou konvenční postupy policie krátké. Když však přiláká pozornost upířích vládců svého domovského města St. Louis, hrozí, že bude odhaleno její tajemství - zdroj Anitiny neobyčejné síly a moci. (Anotace je použita z Goodreads)

První díl v sérii Anitě Blake - Provinilé slasti. U této knihy si nejsem na stoprocent jistá, zda se k ní někdy vůbec dostanu, je to stejný případ jako u knihy Sary Shepard - Roztomilé malé lhářky, nekončná série mnohých dílů. I přes to, jsem se rozhodla risknout to, dala jsem si první díl do to-read listu a snad toho nebudu litovat, jelikož autorčina jinačí kniha se mi moc nelíbila.

Ostré předměty | Goodreads

Stěží si představit hrůznější zločin než uškrcení malé holčičky. Zapomenuté missourijské maloměsto Wind Gap se ještě nevzpamatovalo z jedné brutální vraždy, a už je tu další, stejně strašná a nepochopitelná. Proč nevinné dívky? A proč jim vrah vytrhal skoro všechny zuby? Pro mladou chicagskou reportérku Camille Preakerovou, která ve Wind Gap vyrůstala, je takový případ vítaným sólokaprem. Jenže to, co se zprvu zdálo jako kariérní příležitost, získá nakonec mnohem osudovější a tragičtější podobu. Ukáže se, že posedlost jde v tomto příběhu až na krev. A to do slova a do písmene. Kontroverzní, znepokojivý psychothriller Gillian Flynnové stojí na počátku autorčiny úspěšné spisovatelské kariéry: její knihy od té doby neopouštějí žebříčky bestsellerů - ani hlavy čtenářů. Své o tom ví i Stephen King: "Přistihl jsem se, že se děsím přečíst posledních třicet stran, ale nedokážu je přestat obracet. Pak, když světla zhasla, vězel ten příběh stále v mé hlavě, svinutý a syčící jako had ve své skrýši." (Anotace je použita z Goodreads)

Na knihy od autorky Gillian Flynnové mě zlákala Azzie, tedy na knihy Zmizelá, Ostré předměty a Temné kouty. Všechny autorčiny knihy jsem si dala do to-read listu, hlavně z toho důvodu, že si je Azzie vychvalovala, ale pak jsem viděla filmové zpracování knihy Zmizelá a vůbec se mi to nelíbilo, takže teď mi od této autorky zbývají knihy Ostré předměty a Temné kouty, na které jsem teda velmi zvědavá, snad budou lepší než Zmizelá, a k tomu Temné kouty se také dočkají svého filmu, takže se máme na co těšit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama