Posuď knihu podle obalu #1

19. dubna 2015 v 0:00 | Azzie |  Posuď knihu podle obalu

Posuď knihu podle obalu je meme od Syki z Knižního doupěte,
cílem je zveřejnit obálku knihy (knih) a napsat, jak na vás daná obálka působí.

Meme On my wishlist na nějakou dobu pozastavím z důvodu nedostatku dalších knih, proto jsem se rozhodla, že se pustím do nějakého dalšího meme. Tak trošku jsem zapátrala a s myšlenkou na svoji možná až nepřirozeně velkou zálibou v hledání a okukování knižních obálek, jsem si vybrala právě meme Posuď knihu podle obalu. Už dřív jsem měla tak trošku v plánu s tímhle meme začít, ale pokaždé mi do toho něco tak trošičku skočilo a já od toho upustila. Takže teď, když už jsem zpátky na blogu a mám i zpátky notebook (uvidíme, za jak dlouho mě už definitivně opustí, ha!), chci udělat pár nějakých meme, přidat se k Nesse v rámci Balíčkárny a samozřejmě - psát články!
Celkem mám zatím předpřipravených 29 koláží s 87 knihami. Polovina poputuje sem na blog a druhá na Knižní zahradu, kam píšu společně se svojí blogerskou kamarádkou Milenne, jak už zřejmě většina z vás ví. Ale 87 knih... to je slušné číslo, nemyslíte? Na to, že jsem knihy hledala jen pár hodin... *ďábelský smích*

Anotace překládám sama (což se ukázalo být jako celkem pekelný a proklatý nápad, ale už jsem se do toho namočila, takže si v tom ještě pěkně poplavu, že), pokud by některá z nich nebyla přeložená mnou, uvedu zdroj. A samozřejmě... obálky! Cílem meme je zveřejnit JEDNU obálku, ale vzhledem k mému nutkání nešetřit jsem to prostě vzala po třech. Snad mi nikdo neutrhne hlavu... *nevinný smích*


Sea of Shadows (Kelley Armstrong)

(Anotace) V Lese Mrtvých, kam jsou vyhnáni nejhorší kriminálníci celého impéria, jsou dvojčata Moria a Ashyn pověřena nebezpečným úkolem. Jako Správkyně a Strážkyně musí každý rok umlčet rozbouřené duše prokletých. Jen tento rok ale nebudou duše umlčeny.
Přepadeny a rozděleny dávným zlem jsou osamocené sestry vyslány na cestu, která je má nejen dovést zpět k sobě, ale také daleko od jediného domova, jaký kdy poznaly. Za doprovodu tvrdohlavého strážce impéria a švarného, ale odsouzeného zloděje dívky na cestě varovat císaře projdou kdysi prázdné pustiny, nytí plné probuzenými monstry z legend. Čeká na ně ale hrozivé tajemství, které navždy změní rovnováhu celého jejich světa.

Sea of Shadows má nepochybně nádhernou obálku. Neskutečně se mi líbí nejen kombinace barev, ale i její relativní jednoduchost, zvláště pak v kombinaci s použitím písma, které jen podtrhuje celkový tajemný efekt. Navíc se mi moc líbí i ty poletující lístečky, jediné co mi obálku kazí je zbytečně moc textu u jména autorky, kterou - jen tak mimochodem - příliš ráda nemám. To se nám ale do hodnocení a probírání obálek díky bohu nevloudí :-D


Incarnate (Jodi Meadows)

(Anotace) Nová duše - Ana je nová. Po tisíce let bylo v Pásmu reinkarnovány miliony duší, znovu a znovu, včetně zachovalých vzpomínek i zkušeností z předchozích životů. Když se Ana narodila, druhá duše zmizela - a nikdo netuší proč.
Bez duše - Dokonce i Anina vlastní matka si myslí, že Ana postrádá duši - a tak v předzvěsti možného příchodu horších věcí, udržuje dceru mimo společnost. Aby Ana unikla svému odloučení a zjistila, zda bude moct být reinkarnována, putuje do města Srdce, ale obyvatelé se obávají významu její přítomnosti. Když na město zaútočí draci a nymfy, je to Anina vina?
Srdce - Sam věří, že Anina nová duše je dobrá a užitečná. Když se za ni postaví, jejich vztah rozkvete - ale může milovat někoho, kdo bude možná žít pouze jednou, a nechají je vůbec nepřátelé Any být spolu? Ana musí odhalit chybu, která jí přivodila život někoho jiného, ale ohrozí svým úkolem mír Srdce a zničí všem příslib reinkarnace?

Incarnate mě (berme obálku, ano?) okouzlila na první pohled, proto zřejmě nebude žádným velikým překvapením, když zmíním, že ji stále počítám jako jednu z nejhezčích knižních obálek, jaké jsem viděla, že? Svým způsobem také není nijak komplikovaná, ale díky zajímavé barevné kombinaci a těm nádherným motýlím křídlům jsem jí zkrátka nedokázala odolat. Působí na mě takovým uklidňujícím fantasy dojmem, který se mi - coby knižní fangirl - vskutku dost líbí.


Sanctum (Madeleine Roux)

(Anotace) Dan, Abby, a Jordan se vzpamatovávají z traumatu, které si v létě odnesli z Brooklinského sanatoria. Všichni se touží se přes celou událost přenést, ale kdosi touží potom uchovat jejich teror při životě - zasílá jim fotografie ze starého karnevalu, ale bez jediného jména i poznámky. Opouštějí tedy svůj původní plán se do sanatoria už nikdy nevracet, a společně se do New Hapshire College vrací jako budoucí studenti na víkend, kde zjišťují, že karneval z fotek není jen skutečný, ale poprvé po velice dlouhé době probíhá v kampusu.
Vykrádajíc se z ukázkových hodin a kolejních oslav se Dan a jeho přátelé vydávají na svoji vlastní cestu - skrz opuštěné domy a skrytá místa obklopující město. Camford skrývá hrůznou minulost, a vliv sanatoria je mnohem silnější, než si Dan kdy myslel.

Sanctum (názvem mi připomíná hlavní město pro Elyoskou rasu na mojí oblíbené mmorpg hře Aion, náhodička) má stejně tajemnou a temnou obálku, jako první díl s názvem Asylum. Uznávám, že jsem ani jednu z nich nečetla, ale podle anotací se k těm knihám takové obálky opravdu hodí. Dost je obě oceňuju kvůli skvělému zpracování, protože působí vskutku děsivě. Stejně tak jako obrázky uvnitř, takže tady je to jasná jednička z hvězdičkou - jedny z nejhezčích a nejpůsobivějších obálek vůbec.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 16:16 | Reagovat

2 je nádherná a třetí je taky kouzelná :-D Nevěděla jsem, že je pokračování... :)

2 Eliza Eliza | Web | 20. dubna 2015 v 15:25 | Reagovat

Tak mě se 2. obal líbí asi nejvíce, ten první je taková...Nevím, nějak mě za srdce nechytil a třetí je sice docela děsivý, ale dvojka prostě vyhrává :D CO se týče námětu a obsahu, dvojka je určitě zajímavá, jen mi přijde, podle anotace, jako by někdo namixoval sci-fi a fantasy. Draci a jejich útok je jasná fantasy, ale duše mi spíš sedí na nějaký druh dystopie. Pokud se mi knížka dostane do ruky, určitě mě bude zajímat :)

3 Hermi Hermi | Web | 22. dubna 2015 v 13:41 | Reagovat

Incarnate má naprosto nepřekonatelnou obálku! Asi si ji přidám na dloooouhý seznam knížek, co bych si ráda přečetla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama