(Recenze) Probouzení

6. dubna 2015 v 0:00 | Nessa |  Recenze knih
Probouzení

Originální název: The Awaking

Autorka: Kelley Armstrong

Série: Nejtemnější síly

Díl: 2.

Počet stran: 280

Vazba: Vázaná

Nakladatelství: Galatea

Rok vydání: 2014

Hodnocení na Databázi knih: 83%

Hodnocení na Goodreads: 4,16

Anotace: Chloe Saundersová je na útěku a probouzí k životu pekelné síly. Doslova. Kdybyste mě potkali před pár týdny, patrně by vás nenapadlo považovat mě za dívku jakkoliv odlišnou od běžného průměru. Normální patnáctiletá holka. Teď je však můj život navždy obrácen naruby, tak vzdálen normálu, jak je to jen možné. Stala jsem se živoucím výsledkem podivného vědeckého experimentu - nejenže se mi zjevují duchové, dokonce dokážu probouzet mrtvé, aniž bych něco takového vůbec zamýšlela. Můžete mi věřit, že není o co stát. Teď jsem na útěku s třemi dalšími vrstevníky, kteří jsou obdařeni podobně neobvyklými schopnostmi. Nevím, komu mohu důvěřovat, ale Edisonova skupina je nám v patách a tohle je otázka života a smrti. Musíme najít někoho, kdo nám pomůže…

Na konci minulého dílu se skupina dětí, jež byla přivedena do Lylova domova, pokoušela o útěk. Derekovi a Simonovi se povedlo utéct, ale Chloe a Rach se dostali do pasti. Důvěřovali špatné osobě, kterou Chloe vlastně znala již odmalička, svou tetu Lauren. A nyní jsou obě zpět ve spárech Edisonovy skupiny, jak si říkají. Následníci známého vědce Edisona, který vždy toužil po schopnosti, které ovládá Chloe, o možnost komunikovat s mrtvými. I když je Chloe uvězněná, spřádá plány na svůj útěk, a na jeho konci doufá, že nalezne Simona a Dereka. Jedině společně mohou najít Simonova a Derekova strýce, který je jejich jedinou nadějí proto Edisonově skupině.

Již v předchozím díle jsme měli tu možnost poznat hlavní postavy příběhu, tedy Chloe, Dereka, Simona a Rachelle, a tady tomu není jinak. Všechny hlavní postavy jsem si hned oblíbila, hlavně Chloe, protože to nebyla typická hlavní hrdinka. Byla to obyčejná dívka, která se potýkala s každodenními problémy, se kterými se mi vypořádáváme pořád. Ale pak jsem se velmi zklamala v Rachelle, která zradila svou nejlepší kamarádku, Chloe. Myslela si, že dělá to nejlepší pro všechny, pro ně dvě, ale mýlila se. Mimo Chloe jsem si oblíbila i Tori, která byla neustále protivná a drzá, ale z nějakého důvodu jsem si ji oblíbila. Nejspíš z toho důvodu, že byla pravým opakem Chloe. A k tomu by mě zajímalo, s kým Chloe nakonec bude. Vyskytly se tu momenty, kde jak Simon, tak Derek vyzařovali chemii ke Chloe, která se toho, ale vůbec, vůbec, nevšimla, jak jinak.

Do druhého dílu knihy Přivolávání jsem se jednak zpočátku bála jít, ale pak také z toho důvodu, že kvůli škole a různým úkolům, jsem prostě a jednoduše, na knihu zapomněla. Ale hned jak se mi naskytl čas, rozhodla jsem se to napravit. Od knihy jsem vůbec nic neočekávala, již u prvního dílu jsem měla problém se do knihy začíst, a u druhého dílu tomu nebylo jinak. Zjednodušeně, mě kniha zpočátku vůbec nebavila, dávala jsem si pauzy, stejně jako u prvního dílu, ale stále jsem doufala, že se to jednou zlepší. Četla jsem pár recenzí, než jsem se do knihy pustila, a většina z nich tvrdila, že je tato kniha mnohem lepší než první díl a akčnější, ale u mě tomu tak bohužel nebylo. Byla jsem z knihy mírně zklamaná, ale čekala jsem to. I když mi hlavní hrdinové přirostli k srdci, děj knihy byl nezáživný a nudný, opakem akce, nepředvídatelný, ale ani to nepomohlo k tomu, abych se do příběhu začetla. Když to vezmu kolem a kolem, mé konečné rozhodnutí jsou tři hvězdičky. Je to pěkné hodnocení, ale značí to, co pro mě tento díl je, průměr, ale i tak se na třetí a závěrečný díl této trilogie těším, a doufám, že nebudu zklamaná.


Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Galatea.

Knihu si můžete pořídit zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama