Knižní hledáček #1

27. května 2015 v 0:00 | Azzie |  Knižní hledáček
Knihkupectví jsou plná zajímavých knich, co jen čekají na objevení - a samozřejmě - na to, až si je někdo přinese domů a přečte. Vzhledem k moři času, jaké mám k dispozici se tedy dost často zaobírám probíráním nabídek nejrůznějších internetových knihkupectví, nebo projíždím jenotlivá nakladatelství, blogy... a výsledek obvykle bývá v mém wishlistu, to-read-listu anebo jednoduše v hlavě. Sem tam mám ale potřebu se o svoje objevy nebo vytoužené poklady podělit, prodiskutovat je - a tak vznikla tahle rubrika.


Bludná sdělení (Sophie Hannah)

Nicki Clementsová trčí v zácpě, když vtom spatří obličej, o kterém doufala, že už ho nikdy neuvidí. Je to rozhodně on, stejný policista, a zastavuje všechny vozy na Elmhirst Road. Nicki v panice otočí auto do protisměru a ujede. Nebo si to alespoň myslí... Následující den je předvedena k výslechu v souvislosti s vraždou kontroverzního novináře Damona Blundyho. Nicki se s ním nikdy nesetkala a nedokáže odpovědět na žádnou z otázek, které jí detektivové kladou. Netuší, proč vrah použil nůž tak neobvyklým způsobem, ani neví, co znamená nápis "Není o nic míň mrtvý" v pracovně zavražděného. Taky však nedokáže vysvětlit, proč byla tak blízko místa činu. A především proč se snažila Elmhirst Road vyhnout. Kdyby totiž odhalila tajemství, které v sobě nosí, mohlo by jí to zničit život...
Vynikající psychothriller z volné řady příběhů s dvojící detektivů Simonem Waterhousem a Charlie Zailerovou, která autorku proslavila po celém světě. (Zdroj anotace: Bux.cz)

Na Bludná sdělení jsem musela už párkrát narazit při svých (ne)pravidelných návštěvách Buxu, ale nějak jsem nebyla dostatečně zaujata, abych si tu knížku přeci jen rozklikla a podívala se alespoň na anotaci. Při včerejším projíždění Knihy.cz jsem se ale tak trošku nechala zlákat obálkou a faktem, že je to knížka od Ikaru - a je to tady. Mám ji v merku.
Obecně jsem skoro až posedlá psycho-thillery, takže jsou Bludná sdělení jasnou volbou. Naposledy jsem nějakou takovou knihu četla, když mi dorazil na recenzi Já, Poutník - od té doby jsem v obležení YA knih, sem tam nakouknu do Johna Irvinga, protože na čtení teď příliš nemám možnost kvůli únavě... ale nějaké napínavější čtení, co mě v noci zabaví, až nebudu moct (ZASE) spát, to by se mi opravdu hodilo. Doslova moc hodilo. MOC. A nějaké to rozšíření mojí oblíbené poličky s knihami od nakladatelství Knižní klub a Ikar je jako splněný sen, tou poličkou jsem prakticky posedlá.


Unforgiven (Lauren Kate)

Cam ví, jaké to je být pronásledovaný osudem. V Pekle strávil mnohem víc času, než by jakýkoliv anděl měl. Jeho nejnovějším Peklem je střední škola, kde Lilith - dívka, kterou nedokáže přestat milovat - odpykává trest za jeho hříchy.
A tak uzavřel dohodu s Luciferem: má patnáct dní na to, aby přesvědčil jedinou dívku, na které mu skutečně záleží, aby ho znovu začala milovat. Pokud uspěje, Lilith bude smět zpět do světa a oba dostanou možnost žít společně. Pokud ale selže... čeká na něj vlastní místo v Pekle.
Tik ťak. Připravte se na odhalení Camova zmučeného srdce v nové novele k sérii Andělé - Unforgiven. (Přeloženo z Goodreads)

Jako zarytá milovnice Cama ze série Andělé (originálně Fallen) jsem skákala pět metrů vysoko, když se na facebookové stránce Lauren Kate objevilo info, že bude Lauren vydávat knihu o Camově osudu. Netrvalo to ani dlouho a máme už i obálku a anotaci, proto jsem si Unforgiven už musela přidat do to-read-listu, ačkoliv vlastně ani netuším, jestli se u nás bude vydávat. Na druhou stranu jsem ale schopná si ji klidně pořídit v angličtině, takže to mám pojištěné.
Otevřeně říkám, že Daniela a Lucindu jsem nesnášela. Ti dva mi lezli krkem už od chvíle, kdy po sobě začali házet nejrůznější pohledy, navíc se Daniel choval jako typický YA maník: ''Nemůžeš se do mě zamilovat, musíš se ode mě držet dál...'' a Lucinda byla přesně tou naivní husičkou, jakou příběh potřeboval. S Camem jsem si ale padla do oka hned - proto jsem taky proklínala autorku, když mu to s Lucindou ''nevyšlo'' a on zůstal chudáček sám. Hodně jsem jeho příběh prožívala, zvlášť když už byla konečně možnost i trošku nahlédnout do jeho minulosti. O důvod víc si Unforgiven nenechat ujít.


Do nejtemnějšího kouta (Elizabeth Hayes)

Cathy je obyčejná dívka. Ráda se chodí bavit s přáteli a bezstarostně si užívá život. Všechno se ale změní, když jednoho dne narazí v klubu na šarmantního muže, který se zdá být ztělesněním všeho, po čem touží. Ten se však záhy začne zlověstně měnit a kolem Cathy se utahuje smyčka násilí, pronásledování a týrání. Příběh má dvě roviny, v první se Cathy zoufale snaží uniknout svému trýzniteli, zatímco v druhé rovině, o pár let později, jsme svědky jejího boje s následky dlouhodobého týrání. Nadějí je pro ni mladý psycholog, který ji pomalu vrací zpět do života. Mezitím ale opouští brány vězení muž, který jí tolik ublížil. Kolem Cathy se začnou dít zvláštní věci; je to náhoda, výplod její mysli, nebo je za tím víc? (Zdroj anotace: Bux.cz)

I na knihu Do nejtemnějšího kouta jsem narazila při krátkém projíždění internetového knihkupectví Kniha.cz. Obálka mě sice příliš nezaujala, ale COSI na té knize mě prostě učarovalo, proto jsem si ji rozklikla a přečetla si anotaci. Bingo! Přesně něco pro mě, pomyslela jsem si a přidala si ji ke knihám, co si chci přečíst. Takovéhle temné příběhy mě totiž nikdy neomrzí, asi jsem na nich tak trošku závislá.


Co vaše nejnovější objevy?
Pište do komentářů :-)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Aires Aires | Web | 27. května 2015 v 14:57 | Reagovat

Skvělý článek! :) To vypadá, že se máme na co těšit :) A souhlasím, Lucinda a Daniel mi taky lezli na nervy, za to o Camovi si přečtu ráda :D

2 Knižné Maniačky Knižné Maniačky | Web | 27. května 2015 v 16:30 | Reagovat

Unforgiven :3 Krásna obálka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama