Knižní hledáček #2

2. června 2015 v 0:00 | Azzie |  Knižní hledáček
Dnes vám ukážu další tři knihy, které mám aktuálně v merku plus opravdu žhavou novinku, kterou jsem včera objevila na facebooku. O co jde? O ultra-novou povídkovou knihu od Stephena Kinga. Pokud vás to zajímá, pro víc podrobností už ale mrkněte do celého článku :-)Spisovatelka Vida Winterová již po desetiletí okouzluje čtenáře po celém světě svými strhujícími příběhy, ale ten nejúžasnější si dosud nechávala pro sebe. Teď však cítí, že konec se neodvratně blíží, a tak se rozhodne konečně odhalit dlouho očekávaný třináctý příběh: tajemství svého života. Ale i mladičká badatelka Margaret, kterou si slavná spisovatelka zvolila za autorku svého životopisu, v sobě dusí bolest z minulosti. Obě ženy pomalu rozkrývají své osobní příběhy plné vášně, lásky, krutosti a oddanosti, protože jen pravda může ulehčit umírání a otevřít cestu kupředu.
Bestseller Diane Setterfieldové navazuje na největší klasiky ženského románu a podobně jako Jana Eyrová nebo Na Větrné hůrce nabízí hluboce romantický příběh, v němž nechybí napětí, láska, tajemství ani magická a strašidelná atmosféra.

Začnu tedy knihami, které mám v merku. Nedávno jsem objevila dva dobře vypadající kousky, prvním z nich je Třináctý příběh. Tahle anglická obálka se mi rozhodně líbí víc, než jakou máme my v českém vydání, ale chtěla bych si ji přečíst spíš v češtině. Prakticky vím jenom to, co jsem se dozvěděla z anotace - a tak nemám žádná předběžná očekávání. Každopádně se na Třináctý příběh těším a moc si jej toužím přečíst.Mnohovrstevnatý portrét manželství, rodiny a neúprosné touhy po porozumění a vztahu.
Annie Ohová, manželka, matka a výtvarnice ve středních letech způsobila ve své rodině zemětřesení. Po dvaceti sedmi letech manželství se rozhodla opustit svého muže, s nímž má tři děti. Zamilovala se do Viveky, bohaté, kultivované a sebevědomé manhattanské obchodnice s uměním, která jí pomohla k profesionálnímu úspěchu. Annie a Viveca plánují svatbu, což ale vyvolává smíšené reakce a otevírá Pandořinu skříňku s tajemstvími - temnými a bolestnými pravdami ukrytými pod povrchem života rodiny Ohových. V roli vypravěče se střídá nekonformní Annie, její bývalý manžel, psycholog Orion, "nejhodnější" z Anniiných dětí Ariane, rebelský jediný syn a Arianino dvojče Andrew a nejmladší z dětí, svobodomyslná Marissa.
Román Jako voda představuje portrét moderní Ameriky, Wally Lamb v něm promlouvá o problému tříd, měnících se sociálních zvyků, přežívajícího rasového násilí a o tom, jak zoufale hledáme lásku a smysl ve svých životech.

Jako voda mě zaujala především svojí obálkou, ale nakonec i svojí anotací. Není to tak úplně kniha, která by vyloženě sedla mému obvyklému vkusu, ale moje názory a vkus se mění jako aprílové počasí (v některých ohledech, samozřejmě) a tak jsem si ji přeci jen také přidala ke knihám, co si vyhlížím.

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti.
A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu? Temný krimi thriller z irského Corku.

Bílé kosti mě zaujaly ihned krátce po vydání, ale nakonec jsem je zavrhla kvůli faktu, že je to krimi thiller. Thillery mám ráda, krimi ne... ale teď pomaličku obracím svůj názor ohledně krimi, takže mě Bílé kosti znovu dostaly. Navíc je ta kniha zní podle anotace celkem surově, což mám skutečně moc ráda, takže se uvidí.
The Bazaar of Bad Dreams je strhující kolekce dvaceti povídek - zbrusu nových, již publikovaných v časopisech, poprvé všechny dohromady v jedné knize, včetně skvělého bonusu: kromě klasického představení celé kolekce autor dává čtenářům fascinující představení ke každé povídce včetně autobiografických poznámek ohledně jejich vniku.

Když jsem na jedné facebookové stránce s tématikou knih Stephena Kinga uviděla příspěvek s touhle knihou, skoro jsem až zapištěla radostí. Miluju Kingovy povídky, proto dobrá dvacítka povídek v neskutečně slušivém kabátku opravdu zasáhla moje čtenářsky zapálené srdce. Podle všeho by The Bazaar of Bad Dreams měl v originále vyjít v listopadu, takže uvidíme, kdy (a hlavně jestli) vyjde i u nás. Nemusím ale asi říkat, že si tuhle knížku chci pořídit v originále, že? ♥
(Přesný výpis povídek povídek se dá najít na Goodreads, takže jsem ho ani nepřipisovala, ani nepřekládala. Konec konců by to byl stejně jen volný překlad, takže se v případě zvědavosti můžete podívat právě tam - každopádně to vypadá opravdu parádně, i ty obálky jsou nádherné.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aires Aires | Web | 2. června 2015 v 19:43 | Reagovat

Bílé kosti už mám dlouho v plánu si přečíst :) A ta nová povídka od Kinga mě taky láká :)

2 Anika Rodriguez Anika Rodriguez | Web | 3. června 2015 v 14:03 | Reagovat

Bílé kosti se mi velice líbili a už mám  v hledáčku i druhý díl, který by měl co nevidět vyjít. Rozhodně doporučuji, mě se velice líbila! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama