(Filmovo-seriálový koutek) La Cara Oculta

7. července 2015 v 0:00 | Azzie |  Filmovo-seriálový koutek
Extrémní teploty ve mě snižují nejen chuť produkovat nějakou tu činnost, ale dokonce už i čtení. Nejjednodušší věcí pak zůstávají primitivní aktivity skládající se z ležení, převalování a cpaní se zmrzlinou nebo ledovou kávou. A co k tomu? Nejlépe nějaký film, když už nejsem schopná vzít si knížku. Takže pro vás dnes mám pětici filmů, ke kterým se pravidelně v létě vracím a společně s nimi přežívám parné počasí :-) Více tedy v celém článku!

(Anotace) Příběh filmu, který je zasazen do tajemného a exotického světa, jenž si dodnes uchovává své kouzlo, se odehrává v letech před Druhou světovou válkou, kdy je malá japonská holčička odtržena od svých chudých rodičů, aby pracovala jako gejša. Přestože má v domě nebezpečnou rivalku, které se téměř podaří zlomit její vůli, vyroste z malé dívky legendární gejša Sayuri. Krásné a zkušené Sayuri se daří okouzlit nejmocnější muže své doby, avšak sužuje ji tajná láska k muži, který je mimo její dosah.

Gejša je mojí velkou filmovou láskou. Je to film, který mě nepřestává okouzlovat svým kouzlem a příběhem. Na jednu stranu se cítím neustále šíleně provinile, že jsem ještě nečetla knihu (nebo knihy? prý jsou dvě části) ale neustále si vychutnávám film, který mě jen tak nudit asi nezačne. Na léto mi přijde navíc doslova perfektní, třebaže si to nedokážu nějak silně odůvodnit, jednoduše to tak mám. A pročby taky ne, že?
(Anotace) V závratném světě newyorské módy, kde nepovedený účes může zabít celou vaši kariéru, je časopis Runway vysněným Olympem všech, kdo se jen trochu zajímají o svůj vzhled. Pod vedením nejmocnější ženy módního průmyslu Mirandy Priestly (Meryl Streep), která mu vládne tvrdou rukou s dokonale pěstěnými nehty, je Runway obávaným testem, kterým musí projít každý, kdo chce v tomto světě něco znamenat. Při plnění svého poslání - učinit z Runway módní bibli New Yorku, a tedy zároveň celého světa - nepřipustí, aby jí cokoliv stálo v cestě… včetně dlouhé řady asistentek, které nesplnily její očekávání. Je to práce, ve které nemůže vydržet nikdo, kdo má alespoň špetku sebeúcty - ale zároveň místo, pro něž by milióny mladých Newyorčanek dokázaly zabít. Místo Mirandiny asistentky by mohlo být bránou do velkého světa módy pro čerstvou absolventku prestižní vysoké školy Andy Sachs (Anne Hathaway). V nevýrazném oblečení, které ji pasuje spíše na nesmělou studentku než na moderní ženu, působí mezi armádou superštíhlých módních dračic, křižujících chodby manhattanské centrály časopisu v botách na jehlovém podpatku, jako pěst na oko. Už během první návštěvy jí začíná být jasné, že úspěch v tomhle průmyslu vyžaduje víc než jen nadšení a odhodlání. Miranda má sice celý módní svět obtočený kolem prstu, ale má velké potíže najít a udržet si dobrou asistentku. Andy se pro tuhle práci naprosto nehodí. Má však něco, co ostatní adeptky postrádají: Nehodlá se smířit s neúspěchem.

Nebýt teď tím vedrem vysosaná natolik, že už se mi nechce ani číst, tak svojí filmovou tradici poruším a radši sáhnu po knize (ano, konečně už mám Ďábel nosí pradu! ♥), ale protože jsem teď ovlivněná horkem a přemáhá mě lenost, znovu zabředávám u klasických letních zvyklostí jako je zírání na filmy a nic nedělání (v rámci možností). A kdo je můj další filmový favorit na léto? Samozřejmě, Ďábel nosí pradu. Tenhle film je pekelně dobrý na takovéhle dny, vždycky se u něj skvěle pobavím a mám potom chuť se ještě jít podívat na Královnu Vikorii... a za to vděčím krásné Emily Blunt. Pro fanoušky herečky Anne Hathaway je to navíc taktéž dobrý kousek.
(Anotace) Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30 dnů života. Doktoři si s tehdy novou smrtelnou nemocí nevědí rady a tak Ronovi víceméně dokážou poradit jediné - pošlou jej domů umřít. Ale Ron to nevzdává, pouští se do bitvy o svůj život s lékaři, farmaceutickými firmami, úředníky a hledá cestu jak přežít. Vyráží do Mexika, ale nehledá tam drogové bosse, hledá alternativní možnosti léčby AIDS a jeho šancí se tak stane mezinárodní černý trh s neschválenými léky. A protože nemá jinou možnost ani co ztratit, začne tyto léky pašovat přes hranice do USA.
Zvláštního spojence Ron najde v Rayonovi (Jared Leto), transsexuálovi, který má stejnou touhu po životě i stejnou diagnózu. Naštěstí Rayon sdílí Ronova podnikatelského ducha a tak spolu začnou hledat cestu, jak se vyhnout vládním sankcím namířeným proti prodeji neschválených léků. Nakonec založí Dallas Buyers Club, který funguje na principu, kdy nemocní lidé platí měsíční členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových a především neoficiálních léků. Takto vzniklá komunita stejně postižených a často zoufalých lidí se rychle rozrůstá a sílí. Ron už není jen pašerákem léků, stává se i bojovníkem za důstojnost, vzdělání a společenské přijetí HIV pozitivních lidí. A tak díky své snaze o přežití Ron žije naplno jako nikdy předtím, v čase, kdy již měl být spolehlivě a dávno mrtvý. Film Klub poslední naděje je inspirován skutečnými událostmi.

Jestli mě někdy nějaký film v poslední době skutečně dostal a uchvátil, pak je to jednoznačně Klub poslední naděje. Nebýt Jareda Leta (známého i ze skupiny Thirty Seconds to Mars) tak bych si ho asi ani nevšimla, kdo ví. Od počátku jsem ale sledovala všechny možné fotky a videa, jaké se na internetu objevily - a jakmile jsem se na ten film podívala, málem jsem si vybrečela oči dojetím, štěstím a kopou dalších pocitů, zatímco se mi ten kousek jednoduše vryl do srdce. Celkově si také troufám říct, že je to opravdu skvěle zahraný film a že postavy v něm mají opravdovou hloubku, o čemž už svědčí samotný hrdina Ron anebo Rayon, kterého si snad ani nejde nezamilovat.
(Anotace) Geniální vrah, bizarní smrti, dějové zvraty, falešné stopy. Pokud jste ujížděli na filmu Davida Finchera Se7en (Sedm), pak budete chtít skládat i tuhle SKLÁDAČKU. Ale pěkně od začátku: Probudíte se v neznámé místnosti. Nic si nepamatujete, nic nevidíte, protože je všude tma. Cvak, rozsvítí se světla. Ležíte na špinavé podlaze ve staré vysloužilé umývárně. Proti vám stojí chlap, který také nevypadá nejlíp, a mezi vámi leží mrtvola v kaluži krve. Chcete k ní, ale nejde to. Jste za kotník připoután k trubce u zdi. Ještě to nevíte, ale čeká vás nejhorší noc ve vašem životě. Nejhorší, nebo poslední - a nejspíš oboje najednou. Dostal jste se do spárů vraha, který terorizuje vaše město, vraha, kterému říkají Jigsaw, vraha, který proslul bizarními způsoby likvidace svých obětí...

S létem mám spojené také horory a thillery, s čímž se pojí moje malá posedlost horory - a také přímo Saw. Čas od času si dám podle chuti maraton všech sedmi dílů, ale v létě si je pouštím vždycky. Je to jako nepsané pravidlo, moje maličká tradice. Když už je to horko, troška mrazení neuškodí - a přestože Saw podle mě nemá žádnou vyloženě mrazivou atmosféru a není to ani žádný film s lekačkami, co vám zvednou tlak, tak je to povedený kousek pokud jde o důmyslnost, což značně oceňuju a nepřestává mě to bavit.(Anotace) Producent Michael Bay (Skála, Armageddon, Pearl Harbor) připravil pro diváky brilantní horor. Film, který musíte vidět, i když při něm budete zavírat oči. S víkendovou tržbou 29,1 milionů dolarů během prvních tří dnů promítání se horor Texaský masakr motorovou pilou zařadil mezi nejúspěšnější filmy letošního roku. Není divu, jeho producentem je slavný režisér Michael Bay, který má za sebou hity jako Skála, Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové a Mizerové II. Příběh filmu je inspirován skutečnou událostí, která se odehrála v Texasu v roce 1973. Skupina projíždějících teenagerů tehdy svedla na odlehlé farmě boj o holé přežití s rodinou psychopatických zabijáků.

Texaský masakr motorovou pilou je v dnešní době už něco jako hororová klasika. Je pravda, že ho spousta lidí hodnotí spíš negativně než kladně, ale za mě jednoznačně palec nahoru díky hlavnímu záporákovi. Celkově jsem dost ujetá na záporné postavy, ale Thomas Hewitt je jedním z mých největších favoritů. Krom toho se horké Texaské prostředí k létu báječně hodí - parno teď máme snad stejné.Co vy a filmy na léto?
Když tak pište do komentářů :-)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 9. července 2015 v 11:25 | Reagovat

Kompletně souhlasím s Ďábel nosí pradu a se Saw 1 :D Zbytek jsem tedy ještě neviděla, kromě Gejši, ale tu jsem fakt jenom zahlédla v televizi, takže si na ní někdy určitě udělám čas :)
...Když nad tím tak přemýšlím, musím si pustit Ďábla znovu xD

2 Anet Anet | Web | 17. července 2015 v 12:43 | Reagovat

Ďábel nosí Pradu je perfektní! Meryl Streep je ve filmu úžasná.

3 BHF BHF | 7. srpna 2015 v 22:53 | Reagovat

Ahoj, když jsme u těch filmů, my natáčíme amatérské fantasy filmy, takže jestli by tě to zajímalo, můžeš se podívat na náš nový YT channel :)
https://www.youtube.com/channel/UCnAMTOriGZvUHceXcYbqNYw

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama