Posuď knihu podle obalu #2

29. září 2015 v 0:00 | Clara Black (Azzie) |  Posuď knihu podle obalu
Posuď knihu podle obalu je meme od Syki z Knižního doupěte,
cílem je zveřejnit obálku knihy (knih) a napsat, jak na vás daná obálka působí.

Je to notná doba, co jsem s tímhle meme začala, ale potom přestala. Každopádně je zpátky - ale objevovat se bude skutečně nepravidelně, protože ho budu psát v případech, kdy mě něco opravdu zaujme a budu mít co říct. Dnes takový šťastný den nastal, když jsem náhodou sjela na Epic Reads. Nikdo by mě tam neměl pouštět, sakra. (Vždycky tam najdu nějakou knížku, co si chci přečíst. VŽDYCKY.)

Každopádně - dnes pro vás mám trojici knih, které mě zaujaly svými obálkami a pokud byste se v komentářích vyjádřili, jak obálky působí na vás a líbí se vám/nelíbí se vám, tak budu jenom ráda. Názorů a vláken k diskusi nikdy není dost, zvlášť když jde o knihy, že! Pod každým mým názorem také najdete anotaci, pokud by vás kniha obálkou zaujala :-)
Když jsem na té stránce viděla obálku A Madness So Discreet, okamžitě jsem propadla jejímu kouzlu. Samotný obrázek je nádherný, dobře podle mého názoru vystihuje ten správný nádech, ale zároveň - a to je pro mě moc důležité - má obálka krásný font textu a navíc ho má i pěkně zarovnaný. Co na to říct víc? Vidím emoce, vidím atmosféru a vidím boží font, naprostá spokojenost - a ano, nalákalo mě to k tomu, abych si tu knihu chtěla přečíst.

(Anotace) Grace Mae zná šílenství. Drží ho uzamknuté v sobě, společně se svým hlasem, uvězněný hluboko uvnitř a geniální myslí, která nedokáže zapomenout příšerná rodinná tajemství. Ta tajemství, spolu s boulí v jejím břiše, ji drží v Bostonském asylu pro duševně choré.
Když se její hlas navrátí ve výbuchu násilí, je vyhoštěna do temných sklepů, kde je její mysl objevena lékařem, který fušuje do nové studie kriminální psychologie. S jejíma bystrýma očima a dobrou pamětí, se Grace stává perfektní asistentkou pro kriminální scény. Díky úniku z Bostonu tak nalézá v etickém Ohiaském asylu přátelství a naděje, které její život postrádal. Příšerné noci ale Grace i doktora unášejí do kruhu vraha, který sleduje mladé ženy. Pokračujíc stále pod závojem šílenství, musí najít vraha a zároveň čelit démonům svojí vlastní minulosti.
V tomto nádherně pokřiveném historickém thilleru Mindy McGinnis, uznávaná autorka Not a Drop to Drink a In a Handful of Dust, objevuje tenkou linii mezi rozumem a šílenstvím, dobrem a zlem - a jistou formou šílenství, která existuje v každém z nás.


Sotva jsem viděla ten povědomý font, došlo mi, že to bude nějaká kniha od Alex Flinn (od které teď mimochodem čtu Netvora). Hodně se mi potom zalíbila ta zrzka a její rozevláté vlasy, i to zrcátko a odraz jsou moc pěkně udělané, obálka působí relativně jednoduše, ale úhledně a hezky. Mám takové obálky ráda, nejsou vlastně příliš výrazné, ale přesto dokáží zaujmout.

(Anotace) Moderní příběh Kendry, čarodějky z příběhu o ''Sněhurce'', která učí Violet, ošklivou, osamělou a zlomenou dívku žijící v 80. letech, která samu sebe přeměňuje na ''nejkrásnější'', ale stále nedokáže získat Gregovo srdce - a Celine, Gregovu dceru s Violetinou sokyní ze střední školy, Jennifer.Poslední obálkou je We'll Never Be Apart, která mě naprosto očarovala. Už jsem pár ''stromových'' obálek viděla, ale žádná zatím nebyla tak pěkně udělaná, jako tahle. Dokonce jsem na ní narazila ještě ve dvou verzích - jednou laděná do červené barvy, potom tuším do fialové. Hrozně se mi líbí to využití větví stromů v kombinaci s použitým fontem a barvami to vypadá i celkem dramaticky a tajemně, za mě super!

(Anotace) Vražda. Oheň. Pomsta.
To je všechno, na co sedmnáctiletá Alice Monroe myslí. Zavřená na bloku v Savage Isle je Alice pronásledována svými vzpomínkami na požár, který zabil jejího přítele, Jasona. Požár, který založila její sestra Cellie. Když se ale objeví Chase, tajemný, charismatický pacient, souhlasí s tím, že jí pomůže s její pomstou - ale Alice všechno začíná přehodnocovat. Když se ve svém deníku vypisovala ze svých problémů, musela čelit jistým skrytým pravdám.
Neříká jí jediný člověk, kterému věří, jen polovinu celého příběhu? V tomto psychologickém thilleru z pera autorky Emiko Jean není nic takové, jaké se zdá.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama