Posuď knihu podle obalu #3

13. října 2015 v 0:18 | Clara Black (Azzie) |  Posuď knihu podle obalu
Posuď knihu podle obalu je meme od Syki z Knižního doupěte,
cílem je zveřejnit obálku knihy (knih) a napsat, jak na vás daná obálka působí.

Trochu jsem váhala nad tím, jaké obálky na dnešek vybrat. Kdykoliv přemýšlím nad tím, jaké další obálky použít, nikdy žádný nápad nemám, ale jakmile kouknu jen tak náhodou na Bux nebo jinou stránku, okamžitě mám potencionálních obálek do článku dokonce nadbytek. Dnes jsem tedy vybrala tři další, na které jsem narazila - a troufám si říct, že jsou zase o něco odlišné, než ty předchozí. Změna je dobrá, alespoň doufám :-)

Krycí jméno Verity (Elizabeth Wein)

O knize Krycí jméno Verity jsem věděla už od doby vydání, ale stále nejsem nějak rozhodnutá, jestli si ji chtít přečíst. Naše česká obálka sice není špatná, neskutečně se mi líbí jeden z použitých fontů, ale... nějak mě to stále neohromuje. Když jsem ale narazila na Goodreads na TUHLE obálku, byla jsem naprosto uchvácená. Vidět tu knihu poprvé a nemít už přečtenou anotaci, okamžitě po ní chňapu se slovy, že si ji vážně musím přečíst. Neskutečně se mi líbí ten nápis ''Verity'', nádherný obrázek a růžička jako drobný detail, ačkoliv obálku zbytečně kazí fakt, že je na ní použito tolik fontů. Škoda, jinak ale opravdu super.

(Anotace) 11. října 1943 se nedaleko Paříže, v okupované Francii, zřítilo britské špionážní letadlo. Jeho pilotka a pasažérka byly nejlepší přítelkyně. Jedna z dívek má naději, že přežije. Druhá hru o život prohrála dříve, než začala.
Když Verity chytne Gestapo, myslí si, že nemá žádnou šanci na přežití. Jako tajný agent chycený na nepřátelském území zažívá nejhorší noční můru jakéhokoliv špióna. Nacisté ji ale ihned nezabijí, dají jí na výběr: Buď jim odhalí sovu misi, anebo ji strašlivým způsobem popraví. A ona se rozhodne říct jim pravdu. Avšak ne takovou, jakou očekávají.
Na každém kousku papíru bojuje Verity o svůj život. Odhaluje svou minulost, vypráví, jak se skamarádila s pilotkou Maddie. Lituje svého selhání a ukazuje svou kuráž a zoufalou touhu dostat se domů. Ale budou její odhalení stačit SS? Pomohou jí její tajemství přežít?


Labyrint 1.-3. díl (James Dashmer)

Když jsem viděla obálku k novému vydání série Labyrint od Jamese Dashmera, byla jsem poněkud překvapená. Předem říkám, že jsem četla jen první díl a moc nadšená jsem nebyla, ale plánuju si dát re-reading a dát tak té sérii (nebo alespoň prvnímu dílu) ještě šanci. Tahle obálka mi přijde ale trošku... mimo. Nemám tušení kde přesně byla scéna, která je na obrázku - je dost možné, že byla i z pozdějších dílů, nebo si ji prostě nepamatuju, ale vůbec mi k té sérii jako takové nesedí. Navíc mi ani na obálku nepřijde nějak... prostě nesedí ani na to. Když je to vydání všech tří dílů v jednom, asi by to chtělo něco, co je všechny bude vyjadřovat. Respektive celou sérii. Předchozí obálky (nefilmové) byly naprosto božské svojí jednoduchostí, která spočívala v textu s dobrou texturou na čistě černém pozadí, tohle mi ale vážně přijde mimo. K tomu navíc do očí bijící text s prapodivnou zelenou elipsou... Ne, tohle se podle mě moc nepovedlo.

(Anotace) Kompletní vydání série Labyrint v jediné knize. Thomas se jednoho dne probudí uprostřed Labyrintu bez jediné vzpomínky na to, kým byl předtím. Za vysokými hradbami a nekonečně proměnlivým bludištěm čeká svoboda, ale nikomu se ještě nepodařilo uniknout. Thomas s ostatními chlapci je odhodlán to změnit. A pak se objeví dívka. Vůbec první dívka. A zpráva, kterou nese, je děsivá...
Černý úsvit (Cilla a Rolf Börjlindovi )

Skočný příliv i Třetí hlas, tedy první dva díly této série, měly pěkné obálky. Obálka Černého úsvitu je ale obě strká pěkně do kapes. Sotva jsem ji viděla, zmocnil se mě neskutečný pocit, že ta kniha vypadá vážně zatraceně dobře - a taky vypadá! Je mi jasné, že na to nebudou mít všichni stejný názor, konec konců jsme lidé a máme různé názory - ale já jsem naprosto, ale naprosto unešená. Tahle obálka je neskutečná, originální a pro mě i dechberoucí. Ano, ano, ano! Třikrát ano, z takhle krásných obálek bych se klidně i dobrovolně rozpustila na sladký karamel. Jestli se tedy nějaká obálka v poslední době u nás v ČR podařila, je to podle mého názoru rozhodně ta k Černému úsvitu.

(Anotace) Poslední případ Olivie Rönningové a Toma Stiltona. Na pískovišti u domu v jižním Švédsku je zavražděna malá holčička, která se do Švédska dostala adopcí. Děsivý a nepochopitelný čin se nedaří objasnit a brzy se ve Stockholmu objeví další mrtvé dítě, chlapec Aram. Obě děti byly zabity stejným způsobem. Vraha se nedaří vypátrat a nikdo neví, kdy a kde udeří znovu. Tým vyšetřovatelů pracuje s verzí rasového motivu a objevují se souvislosti, které tuto teorii podporují, ale potom vyšetřování nabere nečekaný směr, sahající daleko do minulosti...


Líbila se vám některá z obálek? Anebo naopak?
Napište svůj názor do komentářů :-)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Em Em | 13. října 2015 v 16:14 | Reagovat

Ta obálka k celkovému vydání Labyrintu je příšerná :D Scéna na obálce je z druhého filmového dílu a absolutně nechápu kdo tohle mohl splácat. A ta zelená elipsa...panebože.
Ani česká obálka k Verity mě moc nevzala, ale tahle je moc pěkná :)

2 Pauline Monur Pauline Monur | E-mail | Web | 13. října 2015 v 21:22 | Reagovat

Nejvíc se mi líbí obálka poslední knížky, Černého úsvitu. Nejmíň fakt ten Labyrint, to se moc nepovedlo.. :) :

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama