Posuď knihu podle obalu #4

16. října 2015 v 0:00 | Clara Black (Azzie) |  Posuď knihu podle obalu
Posuď knihu podle obalu je meme od Syki z Knižního doupěte,
cílem je zveřejnit obálku knihy (knih) a napsat, jak na vás daná obálka působí.

Opět vám přináším trojici knižních obálek, co mě určitým způsobem zaujaly. Téměř jsem neodolala pokušení pro jednou nedávat tři obálky, ale přidat ještě čtvrtou - nakonec jsem si to ale rozmyslela, možná tu dodatečnou obálku použiju na příště, kdo ví. Každopádně - ani dnes nebude chybět minimálně jedna moc pěkná obálka! :-)


Vidořád (Samantha Shannon)

Obálka prvního dílu téhle série na mě působila dojmem, že se tak úplně nehodí k tématice knihy samotné. Ať už to tak skutečně je anebo není, rozhodně ale nebyla špatná. Druhý díl je ale skutečně vydařený, co se obalu týče. Neskutečně se mi líbí ta kombinace sytě červené na pozadí a zlaté, třebaže ten jasně černý text v nápisu názvu knihy mi tam tak úplně nesedí, pořád to vypadá vážně hodně dobře. Nebýt toho, že mě první díl příliš nenadchl, rozhodně bych si dala říct a Vidořád si přečetla. Moc pěkné.

(Anotace) Po románu Kostičas druhý díl série.
Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří. Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně. Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství.Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.Audrey se vrací (Sophie Kinsella)

Téhle obálce jsem propadla už ve chvíli, kdy jsem ji poprvé uviděla. Je neskutečně jednoduchá, ale velice elegantní a přestože může modrá na pozadí působit trochu rušivě vzhledem k tomu, že je v kombinaci se žlutým textem, pořád je to opravdu vydařený kousek. Navíc je dívka na obrázku moc pěkně udělaná, ačkoliv mě trochu zaráží zarovnání textu - název knihy je maličký a stísněný dole, zatímco jméno autorky je doslova možná až zbytečně veliké a roztažené. Název knihy rozhodně víc sedí dolů, takže podle mého názoru rozmístění pěkně sedí, velikostí a samotným zrovnáním pak ale text poněkud pokulhává. I přes tyhle faktory je to ale nádherná obálka a věřím tomu, že naláká nejednoho člověka k přečtení samotné knihy.

(Anotace) Neobyčejný příběh obyčejné dívky...
Čtrnáctiletou Audrey spolužačky krutě šikanovaly, proto ji už řadu měsíců vězní doma strach. Lépe se cítí jen ve tmě nebo alespoň za tmavými brýlemi. Léčí se u doktorky Sarah, ale k návratu do normálního života má stále daleko. Změna přijde nečekaně - se sympatickým kamarádem jejího bratra Linusem. Audrey totiž zjistí, že právě s ním dokáže mluvit o svých obavách a psychických problémech jako s nikým jiným a hlavně kvůli němu se odváží opět mezi lidi - i když jejím prvním "vítězstvím" je pouze společná kratičká návštěva kavárny Starbucks. Zůstane však pouze u přátelství?
Až když je Audrey o hodně líp, uvědomí si, že krize, kterou prochází, neovlivnila jenom ji, ale také její milující rodiče a dva svérázné sourozence, což je o důvod víc, aby se nemoc snažila definitivně zahnat.Koruna tří: Prokletý král (J. D. Rinchart)

Na tuhle knihu - tedy její obálku - jsem narazila na facebookové stránce nějakého blogu. Nejsem si teď úplně jistá, ale tuším... že to bylo u Let's be readers together, pokud se nepletu. Že by mě obálka vyloženě nějak navnadila na samotnou knihu to ne, ale co se vzhledu týče... je vážně pěkná. Je moc hezky udělaná, to jí nemůžu upřít - možná mě úplně tedy nenalákala, ale rozhodně se mi na ní dobře kouká. I text je pěkně udělaný, hodně se mi líbí samotné zpracování. Jen škoda, že tak úplně nesplnila účel.

(Anotace) První díl fantasy série Koruna tří.
Trojčata, rozdělená po narození, jsou předurčena vládnout Toronii. Cesta k trůnu je však dlouhá a krvavá. Království Toronie složené ze tří říší je sužováno občanskou válkou. Železnou rukou tu vládne král Brutan, jehož vláda je plná krutosti a utrpení. Naději přináší proroctví, že se králi narodí trojčata. Ta mají Brutana zabít a společně nastoupit na trůn. Tehdy v království zavládne mír. Trojčata se skutečně narodí, ale čaroději Melchiorovi se je podaří dostat z královského hradu dřív, než se o nich někdo dozví.
Když je trojčatům třináct let, žijí rozdělena v různých koutech království a o existenci svých sourozenců netuší. Elodie vyrůstá ve šlechtické rodině. Dobře ví, že je nástupkyní trůnu, a podle toho se i chová. Je ctižádostivá a spratkovitá. Co ale neví, je, že rodina, u níž žije, ji plánuje využít jako loutku a vládnout sama. Galf, který trpí zvláštním postižením, putuje s potulnými komedianty a předvádí akrobatická čísla jako hadí muž. Tarlan žije ve vzdálené ledové zemi Yalaste, kde se naučil mluvit s obrovskými ptáky torody - a s lidmi nechce mít nic společného.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama