Vánoční desynchronizace

10. ledna 2016 v 12:38 | Clara Black (Azzie) |  Na slovíčko

Arieluma! Chyběla jsem vám? Upřímně moc doufám, že ano... blog mi totiž chyběl, vy jste mi chyběli. A popravdě řečeno nehodlám dělat sliby a podobně, ale minimálně teď se tu něco objeví. Jako třeba já. Pod tím pojmem si tedy představme moji maličkost (doslova maličkost, jsem malá) jak vám tu zuřivě vyťukávám tenhle článek do svojí poněkud nešťastné klávesnice, ze které už se mi podařilo jednou vyškubnout mezerník. (Poznámka: Nehrajte si s korálky u počítače. NIKDY.)

Konec trapných pokusů o vtipy, už vážně. Zrovna jsem tak hrála Star Stable (ano, taková koňská hra je moje verze antistresové činnosti) a poslouchala svůj aktuální playlist k hraní, neschopná pohnout kostrou a jít ke stolu, abych mohla hrát Warcraft. Moje vlastní lenost je vskutku neskutečná... Ale vzpomněla jsem si na blog. Najednou se mi šíleně chtělo dopsat recenzi na OTKU, ale paradox je, že absolutně netuším, jestli už jsem ji třeba nenapsala. Nějak si to nepamatuju, jak mám tolik věcí na dohánění! Šílený zmatek, vážně. Naposledy mi přišla kniha na recenzi teď před Vánoci - Dopisy na konec světa - a tím byl konec, šlus. Ende. Ani netuším kdy se k ní dostanu. Na Vánoce jsem sice žádnou hromadu knih nedostala, ale pořád byly dvě - a sakra pěkné. Jednu jsem si vybrala sama, druhou jsem dostala od Nessy. A jsem na sebe hrdá, že jsem ji vydržela nerozbalit dřív, než na Štědrý den. Mám tedy Šmíráka a Ztráty a nálezy.

Snažila jsem se před tím psát Město, ale moc mi to nešlo. Nebyla nálada, ničila mě první vlna depresí a zkoušela jsem psát další povídky, bohužel také... nějak bez úspěchu. Dopsala jsem první kapitolu Růže a koruny, a potom neskutečně překvapivě rozepsala další kapitolu Mistra (přepisu) a taky rozepsala další přepis, který původně měl být vánoční, ale což... tyhle Vánoce se to musí nějak přežít, bohužel.


Napsat se mi podařilo ucházejících 450 slov, než mě znovu odstavil stav neskutečné nechuti vůči všemu a začala jsem zase shibovat. (= ležet zabalená v dece, takže mi je sotva vidět obličej. Moc ráda přitom kňučím jako štěně, protože se hrozně nudím, ale vylézt z deky a postele? Ani náhodou! Toť moje logika.)
Pohnout se mi ale podařilo i s E-17, kde jsem se dostala na 587 slov - z kterých bohužel minimálně dvě stovky poletí do koše, nebo do nějaké zálohy na vystřižený materiál, protože bych tím zničila celou svojí poctivě vymyšlenou pointu... a hlavně pořádný plot twist. Je ironické jak snadno se dají plány zhatit tím, že člověk začne psát to, co by psát neměl. Nemyslíte?

Psaní mi teď přináší zvláštní formu útěchy, protože nemám s kým mluvit. A když už mluvím, tak rozhodně ne o tom, o čem bych kvůli sobě mluvit měla - pokud to tedy není moje úžasná paní doktorka. Ačkoliv i s ní mě tenhle problém postihuje. Zřejmě jsem si prošla dalšími zlomy a pořádnou změnou osobnosti, než jsem se zase vrátila zpět k sobě - a tentokrát s pořádnou změnou vizáže. Teď jsem tmavo-fialová bitch. Připadám si s těmi vlasy skvěle. Když jsem si je před tím nechala o polovinu zkrátit, byla to katastrofa - miluju svoje vlasy, jejich délku. Samozřejmě ještě nedorostly, protože porostou ještě hooodně dlouho, ale ta barva jim vdechla nový život. Jakkoliv jsem milovala fakt, že jsem bruneta a s mírně zesvětlenou spodní polovinou vlasů to vypadalo hezky... tahle barva ke mě sedí. Cítím se v ní být sama sebou. Je fialová, ale většinu času připomíná spíš černou s nádechem fialové - na světle je ale jasně tmavě fialová, místy mírně načervenalá. Líbí se mi to, připadám si teď navenek stejně praštěně jako uvnitř, ale zároveň se cítím spokojeně. Asi tak spokojeně, jako se svíčkou, co mění barvy - kterou jsem si strašně přála. Haha.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vicky Vicky | Web | 10. ledna 2016 v 12:47 | Reagovat

pekny blog :)

2 Anna Anna | Web | 10. ledna 2016 v 13:18 | Reagovat

Moc se mi ukázka čtvrté kapitoly líbí. krásně píšeš :).

Já jsem dneska také nějaká zablokovaná, ačkoli mám zítra i pozítří dvě nejdůležitější zkoušky v pololetí. Nu což, nějak to napíšu.
Pokud by ti to nevadilo, byla bych ráda za tvůj upřímný názor na nějakou mou recenzi. Tvé recenze mám vskutku v lásce a názor od někoho Přes knihy, jestli mi rozumíš, by mě potěšil.

Doufám, že brzy tě nuda přejde a přestaneš být tak zablokovaná, jak jsem momentálně já. A přeji hezký zbytek neděle!

3 Clara Black (Azzie) Clara Black (Azzie) | E-mail | Web | 10. ledna 2016 v 14:32 | Reagovat

[1]: Díky :-)

[2]: To mě moc těší ^^ A s tou zablokovaností - skoro bych i řekla, že to dělá i ta zima a počasí... Rozhodně držím palce s těmi zkouškami :-)
A rozhodně nevadí! Mrknu na to :-)

4 dadainka dadainka | Web | 11. ledna 2016 v 10:52 | Reagovat

Těším se na kapitolku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama