Jsem zpět!

12. ledna 2017 v 14:37 | Clara Black (Azzie) |  Něco jako deník

Nevěřila jsem, že to někdy vůbec napíšu, ale... Ano, jsem zpět. Tady, na tomhle blogu.
Víc v celém článku...
Než začnu vyvolávat zmatky, tak rovnou zodpovím několik nevyřčených otázek: Ne, nestěhuju se zpátky. A ne, nebudu sem dávat všechny věci, které jsem psala dřív. Povídky dál najdete na Wattpadu a zbytek článků na mém (teď už ne až tak novém) blogu na Bloggeru. Co tedy bude na tomhle blogu? To, čím jsem ho dřív zahlcovala. Deníčky. Víceméně.

Je to už celkem doba, co jsem na tenhle blog něco psala naposledy - a co si z toho pamatuju? Vlastně už nic moc. Pocity ale přetrvávají, stejně jako vzpomínky. A musím říct, že jsem od té doby prošla velkou dávkou změn. Uvědomila jsem si hodně věcí. A i proto jsem se rozhodla v tomhle pokračovat.

Je to nějaká doba zpět, co jsem si archivovala všechny svoje deníkové zápisy z blogu. Bylo celkem zajímavé sledovat svoje vzestupy a pády, ale... Když se na to dívám teď zpětně, celkem mi to chybí. Hlavně i z toho důvodu, že jsem našla svoje řešení. Svojí cestu ven. Neříkám, že jsem nějaká nedotknutelná hrdinka, ale už nejsem tak zničená.
Dřív jsem nebyla schopná najít žádné východisko. Veškeré možné cesty se mi zdály kilometry vzdálené a já nebyla skutečně schopná se zvednout a jít dál. Byla jsem víceméně zaslepená - plácala jsem se ve svých pocitech a jak mi bylo zle, nedokázala jsem najít sílu se pohnout. Nechtěla jsem, aby mě lidi litovali, ale zaslepeně jsem si myslela, že sama nic nedokážu. Že potřebuju něčí pomoct, oporu. Šeredně jsem se spletla.

Minulý rok (To zní fakt divně, když je leden... Budiž) o Vánocích jsem měla zase takové to typické období s depresemi. Vánoce jsou pro mě skutečně deprimující - ale nakonec jsem se z toho vyhrabala. Dostala jsem navíc skvělé popostrčení v podobě kurzu na práci, která by mě neskutečně bavila a naplňovala. Od té doby jsem jako vyměněná.

I když jsem během Vánoc až k novému roku měla pár... ehm... propadů, zvládla jsem je bez jakýchkoliv následků. Nic jsem si neudělala: Ani jsem se neškrábla, nic. Je fakt, že asi měsíc předtím jsem přemýšlela nad sebevraždou a plánovala ji, ale o to víc jsem se dodatečně usvědčila v tom, že ji nedokážu provést. Dřív možná, teď rozhodně ne. Díky bohu.
Asi jsem si potom všem uvědomila, že ještě nemá smysl házet flintu do žita. Když teď jezdím ven, nejsem ustrašená jako ratlík - naposledy jsem zvládla dokonce jet úplně neznámým autobusem a vyřešit několik nepříjemných věcí. (Cestou jsem viděla dvoumetrový rampouch... A to se vyplatí!) Pokud si zrovna ťukáte na čelo, tak vám to zrekapituluju: Před pár lety jsem kvůli strachu z lidí nebyla schopná chodit ven vůbec.

A tak jsem dělala věci, o kterých bych nikdy nevěřila, že je zvládnu... A radovala se z blbostí. Jako když sněží, vyvolalo to ve mě podivnou radost. Anebo z toho dvoumetrového rampouchu. Anebo, když jsem dnes viděla srnečka. Asi je to divný, ale jsem za to ráda. Takovéhle drobnosti mi udržují dobrou náladu, i když jsem uvnitř pořád tak trošku mrtvolná. Všechno ale není až tak pozitivní...

Moje problémy s jídlem se trošičku prohlubují. Nejsem schopná sníst už ani jedno průměrné jídlo za den - obvykle sním tak sousto anebo dvě a víc už nedokážu. Občas se přinutím sníst víc a je mi z toho zle. O to horší je moje únava, pořád bych teď spala... Ale rozhodně lepší, než dělat jiné věci. Jako například sebepoškozování, brrr. Díky bohu, že tuhle kapitolu už mám (doufám) za sebou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 adís adís | E-mail | Web | 12. ledna 2017 v 15:03 | Reagovat

Juuuuj, ano, jsi zpátky!
Život je příběh s několika kapitolami - a ty kapitoly píšeme my. :) Věřím, že vše zvládneš!! :) Každý jednou překoná své hranice, aniž by si to uvědomil a je za to neskutečně rád. :)

2 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 15. ledna 2017 v 6:14 | Reagovat

to je dobře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama